«ΤΡΕΛΟ» ημίχρονο με δύο γκολ, ρυθμό και πολλές ευκαιρίες!

Στο ημίχρονο της αναμέτρησης που ανοίγει τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος, ανάμεσα σε Δόξα και Ολυμπιακό στο Μακάρειο, οι δύο ομάδες βρίσκονται ισόπαλε με 1-1. Χαραλάμπους στο 2′, Ζαχαρίου στο 6′ διαμόρφωσαν το σκορ της ανάπαυλας. Δοκάρι για τους τυπικά γηπεδούχους στο 17′ με τον Ίταλο. Ένα πολύ καλό α’ μέρος.

«Τρελά» ξεκίνησε το παιχνίδι καθώς με το… καλησπέρα της αναμέτρησης, πριν καν συμπληρωθούν τα 7 λεπτά είχαμε 2 γκολ!

Μόλις στο 2′ η ομάδα του Έντουαρντ Ερανοσιάν άνοιξε το σκορ. Ο Ασαμόα έκανε το γύρισμα με την μπάλα να κτυπά στο οριζόντιο δοκάρι του Μπάιζα, και στην επαναφορά να καταλήγει στον Μάρκο Χαραλάμπους, ο οποίος με κοντινό, ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0.

Η χαρά των γηπεδούχων δεν… κράτησε για πολύ, καθώς η ομάδα του Πάμπου Χριστοδούλου, είχε άμεση απάντηση. Στο 6′ ο Ντουβεντρού έκανε το παράλληλο γύρισμα, και ο Ζαχαρίου στο 2ο δοκάρι, ανενόχλητος από κοντά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 15′ ο Ζαχαρίου, βρήκε τον Αγιτέ, με τον δεύτερο να κάνει το πλασέ από το ύψος της περιοχής και την μπάλα να καταλήγει έξω.

Στο 17′ ο Ίταλο έκλεψε την μπάλα, έκανε το σουτ, η οποία κάπου κόντραρε κτύπησε και στο δοκάρι, καταλήγοντας σε κόρνερ. Ένα λεπτό αργότερα, στο 18′, ο Βραζιλιάνος, συνδυάστηκε άψογα με τον Χαραλάμπους, ο οποίος έκανε το σουτ με τον Μπάιζα να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ και να στερεί στον Κύπριο το δεύτερο του γκολ.

Όπως ήταν λογικό, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, μετά το… καταιγιστικό ξεκίνημα και το 1-1 «έκλεισε» το ημίχρονο.

Το Ισραήλ πιθανόν θα προτείνει στη Χαμάς συμφωνία για την απελευθέρωση 20 ομήρων

Καταγγελία στο «T»: Διευθυντής στη Λεμεσό άφησε στάσιμη μαθήτρια με εγχείρηση καρδιάς και κρίσεις πανικού

Θερμή αέρια μάζα και σκόνη επηρεάζουν την Κύπρο - Δείτε ζωντανά την εξέλιξη του καιρού το Σαββατοκύριακο

Αυξήθηκαν οι αφίξεις τουριστών τον Μάρτιο – Ποιοι τουρίστες προτίμησαν την Κύπρο

Ξεκίνησε επίσημα η προεκλογική εκστρατεία - Οι διπλές εκλογές - Πολιτική «χαμηλών ταχυτήτων»

Η Κύπρος εισέρχεται και επίσημα πλέον στην προεκλογική εκστρατεία για τις διπλές εκλογές της 9ης Ιουνίου.