«Καθάρισε» για την Λίβερπουλ ο Σαλάχ!

Παρότι αγχώθηκε στο ξεκίνημα από την Γουότφορντ, η Λίβερπουλ δεν «μάσησε» και με σκόρερ τον Σαλάχ πήρε ακόμη ένα τρίποντο στο πρωτάθλημα (2-0).

Την πορεία της προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος μετά από 30 χρόνια, συνεχίζει απτόητη η Λίβερπουλ!

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ τα βρήκε «σκούρα» στο ξεκίνημα από την εξαιρετική Γουότφορντ, η οποία θα μπορούσε κάλιστα να προηγηθεί, αλλά δεν «μάσησε» και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μοχάμεντ Σαλάχ που σκόραρε δις, έφτασε στην 7η διαδοχική της νίκη στην Πρέμιερ Λιγκ.

Το ματς ξεκίνησε διαφορετικά απ’ ότι θα περίμενε κανείς, με την Γουότφορντ να πιέζει την Λίβερπουλ και να δημιουργεί πολλές και μεγάλες ευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, ήταν άστοχοι και το «πλήρωσαν» όταν ο Σαλάχ έφυγε στην αντεπίθεση και με άψογο τελείωμα έδωσε το προβάδισμα στους «reds» στο 38ο λεπτό. Ένα προβάδισμα το οποίο η ομάδα του Κλοπ το κράτησε άνετα στο δεύτερο μέρος σε αντίθεση με το πρώτο και «κλείδωσε» το τρίποντο, με τον Σαλάχ να σκοράρει ξανά στο 90ο λεπτό με τακουνάκι μετά από… κάτι σαν σουτ του Οριγκί.

Πηγή: Sport-fm.gr

Παράνομα φωτοβολταϊκά: Προς διερεύνηση δύο περιπτώσεις - Πώς επηρεάζουν το δίκτυο της ΑΗΚ

Ξεκάθαρος ο Κεραυνός: «Ανέκδοτο ότι έχουν αντικατασταθεί οι συντάξεις με φιλοδώρημα»

Αυξήσεις στις τιμές καυσίμων: Πόσο έχουν ανέβει - «Οι γεωπολιτικές εξελίξεις επηρεάζουν»

Παραιτήθηκε ο Πρόεδρος του Συνδέσμου Αστυνομίας Κύπρου - Ποιος αναλαμβάνει στη θέση του

Τραγωδία στις ΗΠΑ: Μωρό ενός έτους έπεσε από παράθυρο ξενοδοχείου και σκοτώθηκε

Βουλή: Ζητά συγκεκριμένες ενέργειες από Κυβέρνηση και ΕΕ για το μεταναστευτικό

Συγκεκριμένες ενέργειες για το μεταναστευτικό ζητά από την Κυβέρνηση και την Ευρωπαϊκή 'Ενωση η Ολομέλεια της Βουλής που συζήτησε την Πέμπτη το θέμα και ενέκρινε ψήφισμα με 16 ψήφους υπέρ και 10 εναντίον. Το ψήφισμα κατατέθηκε από τον ΔΗΣΥ.