logo
ΑΡΧΙΚΗ
ΠΟΛΙΤΙΚΗ
ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΕΣ 2019
ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ
ΚΟΙΝΩΝΙΑ
LIFESTYLE
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
ΕΛΛΑΔΑ
ΚΟΣΜΟΣ
ΚΥΠΡΙΑΚΟΣ ΤΥΠΟΣ
ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΕΣ 2019 ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΥΠΡΟΣ LIFESTYLE ΚΥΠΡΙΑΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ ΕΛΛΑΔΑ ΔΙΕΘΝΗ ΚΟΣΜΟΣ ΚΥΠΡΙΑΚΟΣ ΧΡΟΝΟΓΡΑΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΟΘΕΤΟΥΜΕ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΙ ΑΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΦΑΝΗΣ ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΠΑΡΑ-ΤΗΕΜΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΥΓΕΙΑ ΦΙΛΟΖΩΟΙ ΦΟΙΤΗ-TEXT

Β΄ Κατηγορία: Τρίποντο για τον ΑΣΙΛ επί του Οθέλλου (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

 14 Φεβ 2020 Αθλητικά

Στην 3η αγωνιστική μπήκε η δεύτερη φάση του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας και η αυλαία άνοιξε σήμερα.

Για τον όμιλο Premier στο Στάδιο ΑΕΚ Αρένα, ο ΑΣΙΛ Λύσης νίκησε με 1-0 τον Οθέλλο Αθηαίνου από γκολ του Χρυσοβαλάντη Καπαρτή.

Σημειώνεται ότι απευθείας από τη Cablenet θα μεταδοθεί ο αγώνας του Ερμή με τον Ονήσιλο που θα διεξαχθεί το Σάββατο και θα αρχίσει στις 14:30.

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν επίσης το Σάββατο 15 Φεβρουαρίου ως ακολούθως:

15:00 Άρης – Αναγέννηση Δερύνειας
15:00 Αγία Νάπα – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών

Ο αήττητος Ερμής Αραδίππου προηγείται με 25 βαθμούς και ακολουθεί η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών με 21 βαθμούς και ο ΑΣΙΛ Λύσης με 18 βαθμούς.

Στους 17 βαθμούς βρίσκονται Ονήσιλος, Άρης και Αγία Νάπα, στους 10 ο Οθέλλος και στους 8 η Αναγέννηση Δερύνειας.

Για τον όμιλο Standard το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής είναι καθορισμένο ως ακολούθως:

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου
15:00 Ομόνοια Ψευδά – ΠΟ Ξυλοτύμπου
15:00 Διγενής Ακρίτας Μόρφου – Ακρίτας Χλώρακας

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου
15:00 Ομόνοια Αραδίππου – ΑΕΖ
15:00 ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – Αλκή Ορόκλινης

Στην πρώτη θέση του ομίλου βρίσκεται ο Ακρίτας Χλώρακας με 12 βαθμούς που σε δύο αγωνιστικές πήρε τέσσερις βαθμούς και ακολουθούν με 11 βαθμούς ΑΕΖ, ΠΟ Ξυλοτύμπου, Αλκή Ορόκλινης και Διγενής Μόρφου.

Στους 8 βαθμούς βρίσκεται η Ομόνοια Αραδίππου, στους 7 η ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα και στους 4 βαθμούς η Ομόνοια Ψευδά.

Πηγή: cfa.com.cy

Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com