Κατοχή για γηπεδούχους, ευκαιρίες για φιλοξενούμενους και… «Χ»

Λευκή ισοπαλία στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ Κατηγορίας.

Αυτό είναι το τρίτο συνεχόμενο 0-0 για την ομάδα του Κώστα Σακκά, μιας και προηγήθηκαν αυτά με ΕΝΠαραλιμνίου και Ομόνοια.

Αν και η Δόξα είχε την κατοχή της μπάλας στο πρώτο ημίχρονο, ο Ερμής ήταν αυτός που είχε τις ευκαιρίες, χωρίς ωστοσό να καταφέρουν οι παίκτες του να σκοράρουν.

Στο β΄ ημίχρονο, με τις αλλαγές που έγιναν, από τους δύο προπονητές, οι δύο ομάδες έψαχναν το γκολ της νίκης, εντούτοις, το 0-0 έμεινε μέχρι τέλους.

Με τον βαθμό η Δόξα πάει σε 10 αγώνες (έχει την κόντρα με τον ΑΠΟΕΛ την ερχόμενη Τετάρτη για την 5η αγωνιστική), στους 14 βαθμούς όσους έχει η 7η Πάφος FC, ενώ ο Ερμής στους 12 βαθμούς στην 9η θέση.

ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΑΓΩΝΑ

ΔΟΞΑ (Κ.Σακκάς): Σισκόφσκι, Πάντιτς, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Μουκτάρης, Κωμοδίκης (57΄ Φιρμίνο), Ολιβέιρα (67΄ Λουίς Κάρλος), Σαντίκ, Οικονομίδης (87΄ Κίκας), Τραϊτσέφσκι, Μέσκα

ΕΡΜΗΣ (Μ.Σατσιάς): Καϊκέ, Καραγκούνης (80΄ Παραγκούλκοφ), Δημητρίου, Γραβριήλ, Μέιρα (80΄ Παντελή), Ρουσιάς (66΄ Λέμος), Καϊσερλίδης (66΄ Κύπρου), Χολτ, Κυριακίδης, Κονέ, Σιντιμπέ (23΄ Βαλλιάνος)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ:

Οικονομίδης, Μουκτάρης, Κίκας – Γαβριήλ, Κονέ

Το φιλμ του αγώνα

90+3΄ Τέλος αγώνα

90΄ Τρία λεπτά καθυστερήσεις

80΄ Σουτ Οικονομίδη αποκρούει σε κόρνερ ο Καϊκέ.

80΄ Δύο αλλαγές για Ερμή. Μέσα Παραγκούλκοφ και Παντελή, έξω Καραγκούνης και Μέιρα.

78΄ Κίτρινη κάρτα στον Λέμος.

76΄ Κίτρινη κάρτα στον Μουκτάρη.

67΄ Αλλαγή για Δόξα. Μέσα Λουίς Κάρλος έξω Ολιβέιρα.

66΄ Δύο αλλαγές για Ερμή. Μέσα Λέμος και Κύπρου, έξω Καϊσερλίδης και Ρουσιάς

60΄ Άστοχο σουτ Κυριακίδη.

59΄ Σουτ Μπόλιεβιτς μπλοκάρει ο Καϊκέ

56΄ Αλλαγή για Δόξα. Μέσα Φιρμίνο έξω Κωμοδίκης.

50΄ Κίτρινη κάρτα στον Κονέ.

49΄ Κίτρινη κάρτα στον Οικονομίδη

46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου

45+2΄ Τέλος ημιχρόνου

45΄ Δύο λεπτά καθυστερήσεις

39΄ Κίτρινη κάρτα στον Γαβριήλ.

38΄ Ο Κωμοδίκης βρέθηκε μπροστά από τον Καϊκέ, αλλά ο πορτιέρο του Ερμή… ψαρεύει τον επιθετικό των γηπεδούχων.

23΄ Αναγκαστική αλλαγή για Ερμή. Μέσα Βαλλιάνος έξω Σιντιμπέ.

16΄ Πλασέ Ρουσιά αποκρούει ο Σισκόφσκι.

10΄ Αδύνατο σουτ Εγγλέζου μαζεύει ο πορτιέρο του Ερμή.

Για ένα λεπτό οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων αδράνησαν ως διαμαρτυρία για τις αποφάσεις που πάρθηκαν σχετικά με τους ποδοσφαιριστές των μικρότερων κατηγοριών

Ευχάριστο νέο για Καλό

1΄ Έναρξη αγώνα με τη Δόξα στη σέντρα

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ της τελευταίας στιγμής και στις δύο ομάδες και… ΕΚΤΟΣ

Η αρχική ενδεκάδα Σακκά απέναντι στον Ερμή (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

Η αρχική ενδεκάδα Σατσιά απέναντι στη Δόξα

Έχουν… ΚΟΝΤΡΑ

Live Αγώνα

Δόξα Κατωκοπιάς και Ερμής Αραδίππου ανοίγουν την αυλαία της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας.

Στο Μακάρειο Στάδιο η ώρα 16:00 ξεκινάει το παιχνίδι.

Η Δόξα σε 9 αγώνες είναι στην 8η θέση με 13 βαθμούς, ενώ ο Ερμής σε 10 αγώνες είναι στην 9η θέση με 11 βαθμούς.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Δόξα: Σισκόφσκι, Πάντιτς, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Μουκτάρης, Κωμοδίκης, Ολιβέιρα, Σαντίκ, Οικονομίδης, Τραϊτσέφσκι, Μέσκα.

Στον πάγκο: Παρασκευά, Λούις Κάρλος, Χριστοφή, Άδωνη, Καραμόκο, Φιρμίνο, Κίκας.

Ερμής: Καϊκέ, Καραγκούνης, Δημητρίου, Γαβριήλ, Μέιρα, Ρουσιάς, Καϊσερλίδης, Χολτ, Κυριακίδης, Κονέ, Σιντιμπέ

Στον πάγκο: Φιρινίδης, Παπαθανασίου, Οκόε, Κύπρου, Παραγκούλγκοφ, Βαλλιάνος, Γεωργίου, Παντελή, Φερνάντεζ

Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης

Α’ Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης

Β’ Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος

4ος Διαιτητής: Αναστασίου Γιάννης

Παρατηρητής: Καπιτανής Κώστας

The post Κατοχή για γηπεδούχους, ευκαιρίες για φιλοξενούμενους και… «Χ» appeared first on Thema Sports.