Μέλη της Αστυνομίας (ΟΠΕ Λεμεσού), ενώ βρίσκονταν σε μηχανοκίνητη περιπολία, ανέκοψαν χθες το απόγευμα για έλεγχο σε περιοχή της Λεμεσού, μοτοσικλέτα, στην οποία επέβαιναν δύο νεαρά πρόσωπα.
Από εξετάσεις που έγιναν διαπιστώθηκε, ότι οδηγός της μοτοσικλέτας ήταν 16χρονος, ο οποίος οδηγούσε χωρίς άδεια, πιστοποιητικό ασφάλειας και χωρίς τη συγκατάθεση του ιδιοκτήτη της μοτοσικλέτας.
Από περαιτέρω εξετάσεις που έγιναν, διαπιστώθηκε, ότι η εν λόγω μοτοσικλέτα είχε κλαπεί στις 21/11/2020 από περιοχή της Γερμασόγειας. Ο 16χρονος συνελήφθη για το αυτόφωρο αδίκημα της παράνομης κατοχής περιουσίας και μεταφέρθηκε στον Αστυνομικό Σταθμό, όπου κατηγορήθηκε γραπτώς και αφέθηκε ελεύθερος.
Ο Αστυνομικός Σταθμός Γερμασόγειας και η Τροχαία Λεμεσού συνεχίζουν τις εξετάσεις.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις