Το πάλεψε η Ομόνοια όμως στο τέλος έμεινε… βρεγμένη στο «Λος Καρμένες»

Η Ομόνοια πάλεψε μέσα στο βροχερό «Λος Καρμένες» όμως τελικά δέχθηκε την τρίτη της συνεχόμενη ήττα στον 5ο όμιλο του Γιουρόπα με 2-1 από τη Γρανάδα.

Οι Ανδαλουσιανοί προηγήθηκαν στο 8 με τον Σουάρες, ο Ασάντε ισοφάρισε προσωρινά για το τριφύλλι στο 60′ όμως ο Σορό διαμόρφωσε το τελικό 2-1 στο 73′.

Μόλις στο 4ο λεπτό η Ομόνοια απείλησε με κοντινή προβολή του Σεχού που όμως δεν βρήκε στόχο. Στο 8ο λεπτό όμως ο Σορό έκλεψε από τον Σεχού (ίσως και με φάουλ) και έδωσε στον Σουάρες, ο οποίος με πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ.

Στη συνέχεια το ματς ήταν μοιρασμένο με αρκετά φάουλ κυρίως από πλευράς Γρανάδα όμως στο 41ο λεπτό οι Ισπανοί έφτασαν κοντά στο δεύτερο γκολ με το πλασέ του Σολδάδο να περνάει εκατοστά δίπλα από το δοκάρι του Φαμπιάνο.

Στην επανάληψη οι Ανδαλουσιανοί μπήκαν πιο δυνατά και μέχρι το 50′ απείλησαν δις με τον Σολδάδο στο 46′ να σημαδεύει το δοκάρι αφού η μπάλα κτύπησε και στον Λανγκ.

Στο 58′ ο Μπεργκ έκανε τριπλή αλλαγή (με Ζόρντι, Τιάγκο και Λέζιακς) και ο Τσέχος μπακ στο 60′ στην πρώτη του επαφή έκανε φοβερή μπαλιά από αριστερά με τον Ασάντε να ισοφαρίζει σε 1-1 με διαγώνιο πλασέ μέσα από την περιοχή!

Μετά το 65′ οι Ισπανοί έβαλαν πίεση και αφού πρώτα απείλησαν με Ματσίς, στη συνέχεια στο 73′ προηγήθηκαν ξανά με κοντινή κεφαλιά του Σόρο μετά από ασταθή απόκρουση του Φαμπιάνο σε σουτ του Νέβα.

Το τριφύλλι απείλησε στο 84′ με την κεφαλιά του Σενέ να περνάει λίγο έξω και το 2-1 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Γρανάδα (ΜΑΡΤΙΝΕΘ): Σίλβα, Πέρεθ (66΄ Φουλιέ), Ντουάρτε, Βαγιέχο, Νέβα, Ερερα, Μίγια, Σολδάδο (78΄ Πουέρτας), Γκοναλόνς (66΄ Ματσίς), Σόρο (78΄ Μολίνα), Σουάρεζ (78΄ Μπρίτσε)

Ομόνοια (ΜΠΕΡΓΚ): Φαμπιάνο, Λανγκ, Λούφτνερ, Κίκο (58΄ Λέζιακς), Χούμποτσαν, Μαυρίας, Σέχου (58΄ Γκόμεθ), Κούσουλος, Τζιωνής (58΄ Τιάγκο), Μποτεάκ (36΄ Ασάντε), Κακουλλής (74΄ Σενέ)

Το LIVE:

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90+5′ Κίτρινες σε Ματσίς και Σενέ

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

89′ Σουτ του Πουέρτα από δεξιά, ο Φαμπιάνο διώχνει σε κόρνερ

84′ Ευκαιρία για την Ομόνοια με την κεφαλιά του Σενέ να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια

79′ Τρεις αλλαγές και ο Μαρτίνεθ. Μπρις, Πουέρτα και Μολίνα μέσα, έξω οι Σουάρες, Σολδάδο και Σορό

77′ Γρήγορη αντεπίθεση η Γρανάδα, ο Σολδάδο μπήκε στην περιοχή όμως τον πρόλαβε ο Λανγκ

74′ Έξω ο Κακουλλής, μέσα ο Σενέ

73′ ΓΚΟΛ για τη Γρανάδα! Διαγώνιο σουτ του Νέβα από αριστερά, ο Φαμπιάνο απέκρουσε ασταθώς και ο Σόρο από κοντά με κεφαλιά σκόραρε

68′ Ευκαιρία για τη Γρανάδα με Ματσίς, αποκρούει δύσκολα ο Φαμπιάνο

67′ Κίτρινη στον Λέζιακς και στον Ζόρντι Γκόμεθ

66′ Αλλαγές η Γρανάδα. Μέσα ο Φουλκιέ και ο Ματσίς, έξω ο Πέρεζ και ο Γκοναλόνς

65′ Κίτρινη στον Κούσουλο

59′ ΓΚΟΛ η Ομόνοια! Ο Λέζιακς στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα έκανε φοβερή μπαλιά από αριστερά και ο Ασάντε με δυνατό σουτ κάρφωσε τον Σίλβα

58′ Τριπλή αλλαγή ο Μπεργκ. Λέζιακς, Τιάγκο και Ζόρντι μέσα. Αποχωρούν οι Σιβού, Κίκο και Τζιωνής

55′ Κίτρινη στον Κίκο

54′ Βάζει πίεση η Ομόνοια μέσω των στημένων που κέρδισε με Κίκο όμως δεν κατάφερε να απειλήσει

50′ Απειλεί ξανά με Σολδάδο η Γρανάδα με τη γυριστή κεφαλιά του να πηγαίνει έξω

46′ Δοκάρι για τη Γρανάδα μετά από σουτ του Σολδάδο και κόντρα στο πόδι του Λανγκ.

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

44′ Κίτρινη σε Ερέρα

41′ Ευκαιρία για την Γρανάδα με τον Σολδάδο. Το πλασέ του πέρασε εκατοστά έξω

36′ Γίνεται και η αλλαγή τώρα. Ο Μποτεάκ αποχώρησε ήδη και στην θέση του πέρασε ο Ασαντέ

30′ Κίτρινη στον Γκοναλόνς. Ο Γάλλος της Γρανάδα κτύπησε με το γόνατο τον Μποτεάκ στην φάση. Εκτός παιχνιδιού ο εξτρέμ της Ομόνοιας

28′ Μοιρασμένο το παιχνίδι, προσπαθεί η Ομόνοια να απειλήσει στην κόντρα όμως δεν βρίσκει τους χώρους που θέλει

15′ Απευθείας εκτέλεση του Κίκο από μακριά, η μπάλα στο τείχος

15′ Κίτρινη στον Πέρεζ

13′ Κίτρινη κάρτα στον Μπεργκ για διαμαρτυρία

8′ ΓΚΟΛ για τη Γρανάδα! Ο Σεχού έχασε την μπάλα έξω από την περιοχή (μάλλον με φάουλ) και ο Σουάρες στη συνέχεια σκόραρε με πλασέ μέσα από την περιοχή

4′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια! Ο Κίκο εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σεχού από κοντά στο δεύτερο δοκάρι δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα

3′ Η Ομόνοια προσπάθησε να απειλήσει από δεξιά όμως η μπαλιά του σταμάτησε σε αμυντικό. Κόρνερ για το τριφύλλι

22:00 – ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Γρανάδα: Σίλβα, Πέρεζ, Ντουάρτε, Βαγιέχο, Νέβα, Γκοναλόνς, Ερέρα, Μιγιά, Σολδάδο, Σορό, Σουάρες

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Λανγκ, Λούφτνερ, Χούμποτσαν, Κίκο, Σέχου, Κούσουλος, Τζιωνής, Μποτεάκ, Μαυρίας, Κακουλής

Διαιτητής: Stéphanie Frappart

Βοηθοί Διαιτητές: Hicham Zakrani – Mikael Berchebru

Τέταρτος διαιτητής: Johan Hamel

The post Το πάλεψε η Ομόνοια όμως στο τέλος έμεινε… βρεγμένη στο «Λος Καρμένες» appeared first on Thema Sports.

Ναυαγεί το λιμάνι Λάρνακας: Δεν κατέθεσε την εγγυητική η Kition - Συνεδριάζει σήμερα η επιτροπή μεταφορών

Πρωτοτυπία ΔΗΠΑ για την κατάθεση των υποψηφιοτήτων  για τις ευρωεκλογές

Υπ.Μεταφορών στο «T»: Έρχονται χώροι στάθμευσης για οικογένειες - Σε ποια μέρη θα υλοποιηθεί

Λίβανος: Η Χεζμπολάχ λέει πως εξαπέλυσε επίθεση με δεκάδες ρουκέτες εναντίον του Ισραήλ

Live: Σε εξέλιξη η διαδικασία υποβολής υποψηφιοτήτων για τις Eυρωεκλογές του Ιουνίου

Σε εξέλιξη βρίσκεται από τις 8:30 το πρωί η διαδικασία υποβολής υποψηφιοτήτων για τις Eυρωεκλογές του Ιουνίου, στον Γενικό Έφορο Εκλογών, στο Συνεδριακό Κέντρο «Φιλοξενία»