Σπουδαία νίκη με ανατροπή και ξανά στην πεντάδα η Σαουθάμπτον! (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Σπουδαία νίκη με ανατροπή (2-1) πήρε στο «Άμεξ» κόντρα στη Μπράιτον η Σαουθάμπτον και πάτησε και πάλι στην πρώτη πεντάδα.

Επιστροφή στις νίκες με φοβερή ανατροπή από τη Σαουθάμπτον στο «Άμεξ» που επικράτησε 2-1 της Μπράιτον για την 11η αγωνιστική της Premier League.

Οι «Άγιοι» δεν μπήκαν καλά στο ματς, βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 26ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Γκρος, αλλά είχαν τα αποθέματα να φέρουν το παιχνίδι τούμπα.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ήρθε το γκολ της ισοφάρισης με τον Βέστεργκραντ, με τον Δανό αμυντικό που είχε προωθηθεί να κερδίζει τους πάντες στον αέρα μετά από κόρνερ για το 1-1.

Η είσοδος του Ινγκς στο ημίχρονο πούσαρε τους «Αγίους» που κέρδισαν πέναλτι στο 81’ με τον Άγγλο επιθετικό να είναι εύστοχος από τα έντεκα μέτρα για την ολική ανατροπή που φέρνει την ομάδα του Χάσενχουλτ στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Γουέστ Χαμ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-3
(38′ Σούτσεκ – 65′ Πογκμπά, 68′ Γκρίνγουντ, 78′ Ράσφορντ)

Τσέλσι-Λιντς 3-1
(27’ Ζιρού, 61’ Ζουμά, 90’+3’ Πούλισικ – 4’ Μπάμφορντ)

Κυριακή 6/12

Γουέστ Μπρομ-Κρίσταλ Πάλας 1-5
(30′ Γκάλαχερ – 8′ αυτ. Φέρλονγκ, 55′, 68′ Ζαχά, 59′, 82′ Μπεντεκέ)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Λέστερ 1-2
(Μακμπέρνι 26’ – Πέρεζ 24’, Βάρντι 90’)

Τότεναμ-Άρσεναλ 2-0
(13′ Σον, 45’+1′ Κέιν)

Λίβερπουλ-Γουλβς 4-0
(24′ Σαλάχ, 58′ Βαϊνάλντουμ, 67′ Μάτιπ, 78′ αυτ. Σεμέδο)

Δευτέρα 7/12

Μπράιτον-Σαουθάμπτον 1-2

The post Σπουδαία νίκη με ανατροπή και ξανά στην πεντάδα η Σαουθάμπτον! (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ) appeared first on Thema Sports.