Όρθια στο Λονδίνο η Κράσνονταρ

CHAMPIONS LEAGUE-5ος ΟΜΙΛΟΣ-6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΤΣΕΛΣΙ-ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ: 1-1

Γήπεδο: Στάμφορντ Μπριτζ

Ισόπαλες 1-1 αναδείχτηκαν Τσέλσι και Κράσνονταρ σε ένα αδιάφορο ματς κι έμεινα όλοι ικανοποιημένοι. Οι «μπλε» τερμάτισαν έτσι κι αλλιώς πρώτοι και η Κράσνονταρ πάει στο Europa.

Στο 3ο λεπτό μετά από σέντρα του Έμερσον η άμυνα της Κράσνονταρ πρόλαβε τον Έιμπραχαμ, ενώ στο 12’ ο Κέπα έσωσε μετά από σουτ του Φιλένα και στο 16’ το όμορφο σουτ του Κλάεσον πέρασε μόλις έξω.

Τελικά στο 24ο λεπτό ο Φιλένα έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Καμπελά με σουτ από το ύψος του πέναλτι, έγραψε το 0-1. Όμως στο 26’ ο Κάιο γκρέμισε τον Έιμπραχαμ και ο ρέφερι έδωσε με τη μία το πέναλτι, με τον Ζορζίνιο να ισοφαρίζει σε 1-1 από την άσπρη βούλα.

Μάλιστα με τη σέντρα ο Γκορόντοβ έσωσε μετά από πλασέ του Έιμπραχαμ, όπως έκανε και στο 38’ μετά από σουτ του Γκίλμουρ ενώ στο 43’ η κεφαλιά του Έιμπραχαμ πέρασε μόλις έξω.

Στο 52ο λεπτό το σουτ του Ανζορίν κόντραρε και πέρασε έξω, όπως και η κεφαλιά του Έιμπραχαμ στο 59’ και στο 64’ ο Κέπα έσωσε μετά από πλασέ του Βάντερσον.

Στο 68ο λεπτό ο Γκορόντοβ έβγαλε με τα πόδια το σουτ του Έιμπραχαμ, ενώ στο 77’ ο Βέρνερ έχασε απίθανη ευκαιρία.

ΤΣΕΛΣΙ: Κέπα, Αθπιλικουέτα, Ρίντιγκερ, Κρίστενσεν, Γκίλμουρ, Έμερσον, Ζορζίνιο, Κόβατσιτς (74’ Βέρνερ), Χάβερτς (74’ Καντέ), Ανζορίν (79’ Ζιρού), Έιμπραχαμ

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ: Γκορόντοβ, Μαρτινόβιτς, Σμολνίκοβ, Κάιο (74’ Σορόκιν), Ραμίρες, Καμπελά (79’ Σουλεϊμάνοβ), Όλσον (79’ Καμπόλοβ), Φιλένα, Κλάεσον, Βάντερσον (79’ τσερνόβ), Μπεργκ (90′ Μάρκοβ)

The post Όρθια στο Λονδίνο η Κράσνονταρ appeared first on Thema Sports.

Αυτά είναι τα επικίνδυνα έθιμα του Πάσχα – Πώς μπορούμε να προστατευθούμε; - Οι ενέργειες για πρόληψη από την Αστυνομία

Από πυρκαγιά σε πυρκαγιά έτρεχε η Πυροσβεστική - Το επιχειρησιακό πλάνο ενόψει καλοκαιριού