Απίθανη ματσάρα με νικήτρια την Ουντινέζε! (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Η Ουντινέζε πέρασε από την έδρα της Τορίνο με 3-2 σε ένα απίθανο ματς και η θηλιά σφίγγει ακόμη περισσότερο στην… γκρανάτα!

Ολοένα και ανεβαίνει η Ουντινέζε, κάθε εβδομάδα και… χειρότερα για την Τορίνο!

Σε μια απίθανη ματσάρα στο Τορίνο, η Ουντινέζε εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τα τρομερά αμυντικά προβλήματα της «γκρανάτα» και επικράτησε με 3-2.

Αδιόρθωτη η Τορίνο, δεν έβαλε μυαλό ούτε μετά την… επίσκεψη των 200 οπαδών στο προπονητικό κέντρο προ ημερών, ενώ και ο Μάρκο Τζιαμπάολο μάλλον οδεύει προς την πόρτα της εξόδους!

Στα του ματς, η Τορίνο είχε την κατοχή αλλά δεν μπορούσε να απειλήσει την καλά οργανωμένη Ουντινέζε, η οποία χτύπησε στο 24ο λεπτό με τον Πουσέτο για το 1-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Δίκαιο το προβάδισμα των φιλοξενούμενων, που έπαιζαν εξαιρετικά πίσω από την μπάλα και βρήκαν στο 54ο λεπτό στην κόντρα το δεύτερο τέρμα, με τον Ντε Πάουλ να κάνει άψογο τελείωμα για το 2-0!

Η Τορίνο έβλεπε την… θηλιά να στενεύει γύρω από τον λαιμό της αλλά σε ένα εκρηκτικό δίλεπτο (66′, 67′) βρήκε δύο γκολ και έφερε το ματς στα ίσα, αρχικά με τον Μπελότι να εκμεταλλεύεται την ασίστ του Μπονατσόλι και στα… καπάκια οι δυο τους συνεργάστηκαν ξανά με τους ρόλους να αντιστρέφονται! Η Τορίνο είχε επιστρέψει από την κόλαση, αλλά στα… καπάκια είδε ξανά την άμυνά της να την προδίδει και την Ουντινέζε να παίρνει εκ νέου προβάδισμα στο 69ο λεπτό με τον Νεστορόφσκι. Το 3-2 για τους φιλοξενούμενους ήταν γεγονός και το σκορ παρέμεινε μέχρι το φινάλε, αφού διαχειρίστηκαν άψογα το προβάδισμά της και πήραν ένα ακόμη τρίποντο, αφήνοντας για ακόμη μια αγωνιστική την Τορίνο στη ζώνη του υποβιβασμού!

Αναλυτικά, η 11η αγωνιστική:

Παρασκευή 11/12
Σασουόλο-Μπενεβέντο 1-0
(8′ Μπεράρντι)

Σάββατο 12/12
Κροτόνε-Σπέτσια 4-1
(7′, 90+6′ Μεσίας, 49′ Ρέτσα, 56′ Ενρίκε – 18′ Φαρίας)

Τορίνο-Ουντινέζε 2-3
(66′ Μπελότι, 67′ Μπονατσόλι / 21′ Πουσέτο, 54′ Ντε Πάουλ, 69′ Νεστορόφσκι)

Πηγή: Sport-fm.gr

The post Απίθανη ματσάρα με νικήτρια την Ουντινέζε! (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ) appeared first on Thema Sports.

Μας τα... χαλάει ο καιρός - Σε ισχύ κίτρινη προειδοποίηση για ισχυρές καταιγίδες και χαλάζι

Ζίζυρος, σακκουλλοδρομίες και άλλα 10 παραδοσιακά παιχνίδια του Πάσχα στην Κύπρο - Διατηρούνται αναλλοίωτα στο πέρασμα του χρόνου

Γρίπη των πτηνών και σε… αγελάδες: Πώς και πότε μεταδίδεται στον άνθρωπο - Απαντά στο «Τ» ο Δρ. Καραγιάννης

Επεισοδιακή νύχτα στη Λεμεσό - Έκαψαν περιπολικό και επιτέθηκαν σε αστυνομικούς

Υπ.Μεταφορών στο «T»: Η Τοπική Αυτοδιοίκηση θα λειτουργήσει σύστημα καμερών για παράνομη στάθμευση - Οι λεπτομέρειες

Στις φλόγες κατοικία στη Λεμεσό το βράδυ της Ανάστασης - Έτρεχε η Πυροσβεσιτκή -Δείτε βίντεο

Στις φλόγες τυλίχθηκε κατοικία στην περιοχή της Γερμασόγειας, το βράδυ του Σαββάτου (4/5).