Η Μπέτις «λύγισε» την Οσασούνα

Σημαντική νίκη με 1-0 πέτυχε η Ρεάλ Μπέτις επί της Οσασούνα.

Ευρώπη βλέπει η Ρεάλ Μπέτις που κέρδισε με 1-0 την Οσασούνα και την άφησε στις τελευταίες θέσεις.

Στο 5ο λεπτό ο Ρόμπλες έσωσε μετά από σουτ του Καλέρι και στο 10’ ακυρώθηκε γκολ του Ρουίθ για οφσάιντ ενώ στο 31’ ο Ρόμπλες είπε όχι σε νέο σουτ του Καλέρι.

Στο 34’ ο Ρόδρι έκανε το σουτ και ο Ερέρα είπε όχι ενώ στην επαναφορά ο Μορόν δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντά. Στο 43ο λεπτό ο Μαντί πρόλαβε σωτήρια τον Καλέρι.

Στο 50’ ο Ρόμπλες σταμάτησε ακόμη μια φορά τον Καλέρι και στο 73’ το σουτ του Φεκίρ κόντραρε σε σώματα και η μπάλα στρώθηκε στον Μορένο που πλάσαρε από κοντά αλλά ο Ερέρα και το δοκάρι έσωσαν την Οσασούνα.

Μάλιστα στο επόμενο λεπτό ο Ερέρα νίκησε και τον Τέγιο, αλλά στο 78’ Τέγιο από αριστερά πέρασε όμορφα στον Ιγκλέσιας που πλάσαρε ιδανικά για το 1-0. Στο 83ο λεπτό ο Κρουθ έκοψε με φοβερό τάκλιν προ του Φεκίρ και στο 89΄ο Ερέρα βγήκε και πρόλαβε τον Ιγκλέσιας.

ΜΠΕΤΙΣ: Ρόμπλες, Ρουίθ (46’ Σίντνεϊ), Μαντί, Μορένο, Έμερσον, Χοακίν (56’ Καρβάλιο), Κανάλες (85’ Γουαρδάδο), Ακουοκού, Φεκίρ, Μορόν (56’ Ιγκλέσιας), Ρόδρι (68’ Τέγιο)

ΟΣΑΣΟΥΝΑ: Ερέρα, Όιερ, Κρουθ, Ουνάι Γκαρσία, Νταβίντ Γκαρσία, Νάτσο Βιδάλ, Ινίγο Πέρεθ (84’ Χάβι Μαρτίνεθ), Ρουμπέν Γκαρσία (63’ Τόρες), Μονκαγιόλα (84’ Αδριάν), Καλέρι (76’ Γκαγιέγκο), Μπάρχα (63’ Μανού Σάντσεθ)