LA LIGA-24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ-ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: 1-1

Γήπεδο: Σαν Μαμές

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Μπιλμπάο και Βιγιαρεάλ και βγήκαν και οι δύο χαμένες.

Στο 8ο λεπτό το σουτ του Ραούλ Γκαρσία πέρασε ελάχιστα έξω ενώ στο 11’ ακυρώθηκε γκολ του Αλκάθερ και στο 14’ ο Ασένχο πρόλαβε τον Ουνάι Λόπεθ. Όμως στο 16’ ο Χεράρδ Μορένο έκανε απίστευτη ενέργεια στον άξονα, κόπηκε αλλά η μπάλα στρώθηκε στον Πεδράθα που με σουτάρα έξω από την περιοχή έγραψε το 0-1.

Στο 22’ ο Μαρτίνεθ έκοψε σωτήρια προ του Πεδράθα και στο 31’ ο Ασένχο είπε όχι σε σουτ του Μουνιαΐν ενώ στο 40’ ο Ραούλ Γκαρσία βρέθηκε φάτσα με τον Ασένχο αλλά έκανε κάκιστη επιλογή.

Ωστόσο στο 44ο λεπτό ο Γιούρι σέντραρε από αριστερά, ο Ουίλιαμς έβαλε την προβολή στο πρώτο δοκάρι και ο Μπερενγκέρ σε κενό τέρμα έγραψε το 1-1 με προβολή.

Στο 47ο λεπτό μετά από γύρισμα του Ντε Μάρκος, ο Ουίλιαμς βρέθηκε μόνος με τον Ασένχο αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει και στο 50’ ο Πεδράθα είχε δοκάρι με όμορφο σουτ.

Στο 60ο λεπτό ο Αλμπιόλ πρόλαβε σωτήρια τον Ουίλιαμς και στο 67’ ο Ασένχο είπε όχι σε σουτ του Μπερενγκέρ έξω από την περιοχή ενώ στο 73’ πραγματοποίησε νέα απίθανη επέμβαση σε κεφαλιά του Ουίλιαμς από κοντά. Στο 80’ ο Φόιθ έβαλε σωτήρια την προβολή σε σουτ του Ραούλ Γκαρσία και στο 84’ ο Μουνιαΐν έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία.

ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Σιμόν, Μαρτίνεθ, Γιούρι, Ντε Μάρκος, Γεράι, Ραούλ Γκαρσία (82’ Βιγιαλίμπρε), Ντάνι Γκαρσία, Ουνάι Λόπεθ, Μουνιαΐν, Ουίλιαμς, Μπερενγκέρ (78’ Καπά)

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένχο, Αλμπιόλ, Πάου Τόρες, Φόιθ, Καπού (85’ Κόστα), Παρέχο, Μόι Γκόμεθ (70’ Εστουπινιάν), Τριγέρος (62’ Πίνο), Πεδράθα (85’ Τσουκβουέζε), Αλκάθερ (62’ Φερ Νίνιο), Χεράρδ Μορένο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

The post Μοιρασιά στο «Σαν Μαμές» (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ) appeared first on Thema Sports.

Εκτός Πινδάρου η Νιόβη Παρισσινού - Τέλος ο ΔΗΣΥ για την πρώην Αναπληρώτρια Κυβερνητική Εκπρόσωπο

Σε διαθεσιμότητα ο Διευθυντής της Υπ.Μεταλλειών - Ζήτησε ανάκληση όλων των αδειών η Παναγιώτου

Βρέθηκαν για ώρες στο σημείο της απόπειρας φόνου οι ανακριτές – Η κατάσταση της υγείας του θύματος

Στον Αρχηγό Αστυνομίας με οδηγίες ΓΕ για ποινική διερεύνηση το πόρισμα για χειραγώγηση αγώνων ποδοσφαίρου

Πέντε νέες κάμερες θα τεθούν σε λειτουργία στη Λεμεσό - Πότε θα αρχίσουν να γράφουν

Υπόθεση Μονής Αββακούμ: Σιωπή από Ιερά Σύνοδο - Τι γίνεται με τα χρονικά περιθώρια της έρευνας

Δημοτικές Εκλογές: Στις 3232 οι υποψηφιότητες - Δείτε αναλυτικά ανά Δήμο και Επαρχία

Ο Γενικός Έφορος Εκλογών ανακοινώνει ότι σήμερα, από τις 8:30 π.μ. μέχρι και τις 12:30 μ.μ., υποβλήθηκαν στους Εφόρους Εκλογής οι υποψηφιότητες για τα αξιώματα των Προέδρων των Συμβουλίων των Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Η όλη διαδικασία κύλησε ομαλά, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.