Έβαλε «φωτιά στην ουρά»

ΘΕΣΕΙΣ 5-7

ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΥΓΟΡΟΥ: UCLan Cyprus ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ – LEMESOS VOLLEYBALL

Καθόλου  ήσυχοι δεν πρέπει να νιώθουν για την αποφυγή των μπαράζ  ΑΕΚ και Lemesos Volleyball. Από το βράδυ της Τρίτης 23 Φεβρουαρίου 2021 το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου απέκτησε δικαίωμα στην ελπίδα πετυχαίνοντας στην 1η αγωνιστική του Ομίλου 5-7 την πρώτη φετινή του νίκη. Με τους τρεις πόντους η ομάδα του Αυγόρου θα παλέψει για να αποφύγει την 7η θέση που οδηγεί σε μπαράζ παραμονής με τη 2η της Β Κατηγορίας.

Η Lemesos Volleyball κέρδισε το πρώτο σετ, αλλά δεν κατάφερε κάτι παραπάνω και πλέον απειλείται από την ομάδα του Αυγόρου που βρίσκεται σε απόσταση 5 βαθμών.

Πραγματική μάχη έγινε στον αγώνα με τις δυο ομάδες να διεκδικούν με πείσμα κάθε πόντο.

H Lemesos Volleyball επικράτησε στο πρώτο σετ 23-25 και πήρε προβάδισμα  με την ομάδα του UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου να κατακτά τα άλλα δυο σετ με τον ίδιο τρόπο 25-23 και 25-23.

Στο τέταρτο σετ η ομάδα του Aυγόρου σε ένα κλειστό πάλι σετ κατάφερε να προηγηθεί 22-19. Το UCLan Cyprus ΘΟΙ Αυγόρου κράτησε κέρδισε με 25-21 και πήρε σπουδαίο τρίποντο ελπίδας.

Stop στο «ΝΕΑΠΟΛΗ / ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

ΝΕΑΠΟΛΗ – ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. –Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ 3-2 (25-27, 15-25, 25-14, 25-23, 15-09)

Η Ολυμπιάδα πήρε σημαντική νίκη την Τρίτη στο Νεάπολη / Επιστροφή αφού επικράτησε του Property Gallery Απόλλων με 3-2 σετ καιπλησίασε στους τρεις πόντους την ομάδα της Λεμεσού.

Η νίκη της Ολυμπιάδας ήλθε με φοβερή ανατροπή, αφού έχανε με 0-2 σετ.

Οι «γαλάζιες» «κόλλησαν» δεύτερη ήττα στη σειρά και έμειναν πέντε πόντους μακριά από την κορυφή δυσκολεύοντας την προσπάθεια κατάκρησης του τίτλου.

Μετά από ένα σπουδαίο πρώτο σετ ο Property Gallery Απόλλων πήρε προβάδισμα με 25-27 για το 0-1.

Ο Property Gallery Απόλλων ήταν πολύ καλύτερος στο δεύτερο σετ το οποίο «καθάρισε» με 15-25 και πήρε σοβαρό προβάδισμα με 0-2 σετ.

Η Ολυμπιάδα όμως επανήλθε και έμεινε ζωντανή αφού με πολύ καλή εμφάνιση κέρδισε το τρίτο σετ με 25-14 μειώνοντας σε 1-2 σετ.

Η ομάδα της Νεάπολης πήρε τα πάνω της και έλεγξε το τέταρτο σετ. Αφού προηγήθηκε 16-12 και 20-14. Με αντεπίθεση η ομάδα της Λεμεσού μείωσε στον πόντο 24-23 αλλά η Ολυμπιάδα πήρε τον πόντο και ισοφάρισε το ντέρμπι σε 2-2 σετ.

Μετά το αρχικό 03-03, η Ολυμπιάδα πήρε το ισχνό προβάδισμα στο σκορ έως και δυο πόντων 08-06, ενώ με την αλλαγή του τερέν πήρε ακόμα δυο πόντους και το αύξησε σε τέσσερις 10-06.

Η ομάδα της Νεάπολης έμοιαζε το φαβορί για τη νίκη και αφού ξέφυγε με 14-09 κέρδισε με 15-09 και πήρε τη νίκη με 3-2 εξασφαλίζοντας τη νίκη και το δίποντο.

The post Έβαλε «φωτιά στην ουρά» appeared first on Thema Sports.

Τέμπη: Ισχυρές ενδείξεις μεταφοράς εύφλεκτης ουσίας – «Αλλοίωση της σκηνής του εγκλήματος»

Καταγγελία στο «T»: Διευθυντής στη Λεμεσό άφησε στάσιμη μαθήτρια με εγχείρηση καρδιάς και κρίσεις πανικού

Θερμή αέρια μάζα και σκόνη επηρεάζουν την Κύπρο - Δείτε ζωντανά την εξέλιξη του καιρού το Σαββατοκύριακο

Αυξήθηκαν οι αφίξεις τουριστών τον Μάρτιο – Ποιοι τουρίστες προτίμησαν την Κύπρο

«Δεν μπορώ να αναπνεύσω»: Σοκαριστικό βίντεο από τη σύλληψη μαύρου άνδρα που πέθανε ενώ βρισκόταν υπό κράτηση