Είδε ξανά χαρά μετά από… δύο μήνες η Σαουθάμπτον!

Νίκη μετά από δύο μήνες για τη Σαουθάμπτον με το 2-0 επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Επιτέλους νίκη για τη Σαουθάμπτον.

Πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, «Άγιοι» πέρασαν με 2-0 από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και σημείωσαν την πρώτη τους νίκη από τις 4 Ιανουαρίου. Με αποτέλεσμα να πάρουν σημαντική ανάσα ενόψει της συνέχειας.

Ουσιαστικά η ομάδα του Χάζενχουτλ «καθάρισε» το παιχνίδι με ένα δυνατό εικοσάλεπτο.

Αφού στο 32’ ο Γουόρντ-Πρόους άνοιξε το σκορ με πέναλτι και «κλείδωσε» το «τρίποντο» ο Άνταμς στο 49ο λεπτό με τρομερό σουτ εκτός περιοχής.

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν τέλος στο αρνητικό τους σερί, στο οποίο είχαν οκτώ ήττες και μια ισοπαλία μετά το 1-0 επί της Λίβερπουλ τον περασμένο Ιανουάριο. Στους 33 βαθμούς και τη 14η θέση η Σαουθάμπτον, ενώ η Σέφιλντ έμεινε τελευταία με 14.

The post Είδε ξανά χαρά μετά από… δύο μήνες η Σαουθάμπτον! appeared first on Thema Sports.

Απόπειρα φόνου στη Λευκωσία: Διασωληνωμένος ο 34χρονος - Συνεχίζονται οι έρευνες για εντοπισμό των δραστών

Μονή Αββακούμ: Ζητούν παύση της ανακριτικής διαδικασίας οι δικηγόροι των μοναχών

Σε εξέλιξη πυρκαγιά στην Παρεκκλησιά – Στη «μάχη» και αεροπλάνο του Τμήματος Δασών - Δείτε βίντεο

Υπουργείο Υγείας: Αυτές είναι οι συστάσεις προς το κοινό για προστασία από τη σκόνη

Αφορά χαμηλοσυνταξιούχους: Έρχεται αυξημένο το φετινό πασχαλινό επίδομα - Δείτε το ποσό

Ανησυχία Κυβέρνησης για την εγκληματικότητα: «Αύξηση των περιπολιών, αλλά και των ενεργειών της ίδιας της Αστυνομίας»

Η Κυβέρνηση έχει λάβει μέτρα για την αντιμετώπιση της εγκληματικότητας τα οποία αξιολογούνται διαρκώς ως προς την αποτελεσματικότητα τους είπε σήμερα ο Κυβερνητικός Εκπρόσωπος κ. Κωνσταντίνος Λετυμπιώτης.