LIVE: Ομόνοια – Πάφος Ημίχρονο (2-0 / photos – video)

Τέλος ημιχρόνου

Ενα λεπτό καθυστερήσεις

Σχόλιο: Τρία λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου με την Ομόνοια να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 2-0, με τα γκολ του Ματ Ντάρμπισαιρ.

Το δεύτερο γκολ του Ματ Ντάρμπισαιρ:

34′ Κεφαλιά του Ματ Ντάρμπισαιρ στα χέρια του τερματοφύλακα της Πάφου

32′ ΓΚΟΛ: Η Ομόνοια διπλασιάζει τα τέρματα της με τον Ματ Ντάρμπισαιρ. Ο Άγγλος βρέθηκε μπροστά από την εστία του Κόπριβετς μετά από σέντρα του Καντέ και με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της.

30′ Σουτ του Ντεούλ, ο Χριστοδούλου με υπερένταση αποκρούει την μπάλα

29′ H Πάφος απειλεί και πάλι με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ

Δείτε το γκολ του Ματ Ντάρμπισαιρ:

27′ Σουτ του Χριστοφή πάνω από την εστία του Κόπριβετς

Σχόλιο: Το γκολ θα δώσει άλλη ψυχολογία στους ποδοσφαιριστές του Ιβάιλο Πέτεφ

24′ Ζητάει πέναλτι η Ομόνοια για χέρι αμυντικού στην περιοχή. Σύμφωνα με την τηλεοπτική προβολή λανθασμένα δεν δόθηκε η παράβαση από τον Γιάννη Αναστασίου.

21′ Κεφαλιά του Ταραβέλ λίγο έξω από την εστία του Χριστοδούλου

20′ ΓΚΟΛ: Ο Ματ Ντάρμπισαιρ ευστοχεί από τα έντεκα βήματα και βάζει μπροστά την Ομόνοια. Το πέναλτι κέρδισε ο Αντόνια μετά από ανατροπή του στην περιοχή του Κόπριβετς.

Σχόλιο: Πέραν την ευκαιρίας του Ματ Ντάρμπισαιρ στα αρχικά στάδια του αγώνα, δεν είχαμε κάποια άλλη καλή φάση στο παιχνίδι.

Σχόλιο: Κρατάει μπάλα η Ομόνοια και προσπαθεί με κάθε τρόπο να “τρυπήσει” την αντίπαλη άμυνα

9′ Πρώτο καλό σουτ και για την Πάφο. Ο Ντεούλ επιχείρησε να απειλήσει τον Χριστοδούλου, όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω από την εστία του νεαρού κήπερ της Ομόνοιας.

6′ Πρώτη καλή φάση για την Ομόνοια. Ο Ματ Ντάρμπισαιρ βρέθηκε μόνος στην περιοχή από λίγο πλάγια θέση, μετά από πάσα του Λόπεζ,  όμως του σουτ του ήταν αδύνατο και δεν απείλησε τον Κόπριβετς.