Με έκπληξη και με χαμένο πέναλτι στο πρώτο ραντεβού του ζευγαριού που ενδιαφέρει Ανόρθωση και Λάτσι

Το πρώτο από τα δύο ραντεβού του ζευγαριού Γκλιναβόν – Μόλντε, που ενδιαφέρει την Ανόρθωση και τη Λάτσι Αλβανίας, έγινε το βράδυ της Τετάρτης.

Η ομάδα της Βορείου Ιρλανδίας κέρδισε με 2-1 τη Νορβηγική ομάδα, αν και η Μόλντε θεωρείτο μεγάλο φαβορί.

Αν και η γηπεδούχος ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Hestad στο 36ο λεπτό, κατάφερε και έκανε την ανατροπή.

Άμεση αντίδραση στο 37ο λεπτό με γκολ του Marshall και στο 59ο λεπτό με γκολ του Daniels.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 86ο λεπτό η Μόλντε έχασε τη μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Glenavon: Tuffey, Marshall, Doyle, Marron, Muir, Hall, Grace, Sykes, Daniels, Murray, Donnelly

Molde: Linde ,Remmer, Forren, Gabrielsen, Haugen, Hussein, Aursnes, Hestad, Strand, Haland

Οι δύο ομάδες ανανέωσαν το ραντεβού τους από βδομάδας στη Νορβηγία εκεί όπου η ομάδα που θα πάρει την πρόκριση θα αντιμετωπίσει στον β΄ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ την ομάδα που θα περάσει από το ζευγάρι Ανόρθωση – Λάτσι.

Δημοτικές Εκλογές: Στις 3232 οι υποψηφιότητες - Δείτε αναλυτικά ανά Δήμο και Επαρχία

Ο Γενικός Έφορος Εκλογών ανακοινώνει ότι σήμερα, από τις 8:30 π.μ. μέχρι και τις 12:30 μ.μ., υποβλήθηκαν στους Εφόρους Εκλογής οι υποψηφιότητες για τα αξιώματα των Προέδρων των Συμβουλίων των Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Η όλη διαδικασία κύλησε ομαλά, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.