ΑΠΟΕΛ και άλλες δύο ούτε έναν – Το 6άρι στον… άσο και η ΝΤΟΥΖΙΝΑ

Μετά και το αυριανό παιχνίδι της Εθνικής Ανδρών Κύπρου, απέναντι στη Νορβηγία η ώρα 21:45 στο ΓΣΠ για το πρωτάθλημα Εθνών, η προσοχή θα στραφεί στο πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας εκ νέου.

Μετά και την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος, όπου τρεις ομάδες χρωστάνε παιχνίδια ακόμη, παρατηρούμε ότι μία δωδεκάδα παικτών δεν έχει χάσει λεπτό συμμετοχής.

Το αξιοσημείωτο είναι ότι από αυτή την ντουζίνα παικτών, οι έξι παίκτες είναι τερματοφύλακες.

Επίσης, οι εννέα από τις δώδεκα ομάδες της Α΄ κατηγορίας έχουν παίκτη – παίκτες που δεν έχουν χάσει λεπτό συμμετοχής.

Οι ομάδες που δεν έχουν παίκτη με χρόνο συμμετοχής σε όλη τη διάρκεια αγώνων που έδωσαν για το πρωτάθλημα είναι ΑΠΟΕΛ, Ερμής και Αλκή Ορόκλινη.

Οι ομάδες που χρωστάνε αγώνες είναι αυτές που εκπροσωπούν την Κύπρο στο Γιουρόπα Λιγκ, ΑΕΚ και Απόλλωνας, καθώς και Πάφος FC.  Υπάρχει ένα παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων που συμμετέχουν στη φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ, καθώς και η αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Πάφο FC.

Οι παίκτες που μετράνε ήδη 810 λεπτά συμμετοχής, δεν έχασαν δευτερόλεπτο αγώνα, είναι οι Τεϊσέιρα (ΑΕΛ), Βεσελόφσκι (Νέα Σαλαμίνα), Βικτόρ (Ανόρθωση), Μεχίας (Ομόνοια), Βιέρα και Μιτρέα (Δόξα Κατωκοπιάς), Κλέιμαν (ΕΝΠ).

Σε ολόκληρη τη διάρκεια των 8 παιχνιδιών που έδωσε ο Απόλλωνας στο φετινό πρωτάθλημα αγωνίστηκε μονάχα ο Βάλε, άρα έχει 720 λεπτά συμμετοχής.

Τα ίδια λεπτά συμμετοχής, στους 8 αγώνες που έδωσε για το φετινό πρωτάθλημα μέχρι στιγμής η Πάφος FC έχουν τρεις παίκτες της. Πρόκειται για τους Μολ, Χολτ και Μπανγκάρτ.

Στα 7 παιχνίδια της ΑΕΚ που έδωσε μέχρι στιγμής για το φετινό πρωτάθλημα αγωνίστηκε σε ολόκληρη τη διάρκεια αυτών μονάχα ο Τόνιο, άρα μετρά 630 λεπτά.

Σοβαρές καταγγελίες κατά αεροπορικών εταιρειών: Από καθυστερήσεις και βάρος αποσκευών μέχρι αλλαγές - Όσα πρέπει να ξέρετε

Θα καταταγείς στον στρατό; Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις – Οι σημαντικές ημερομηνίες και οι εκπαιδεύσεις που θα ακολουθήσουν

Τροχαίο στη Λευκωσία - Στο νοσοκομείο τέσσερα πρόσωπα

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Ξανά στο Δικαστήριο οι 10 συλληφθέντες - Σήμερα η απόφαση για κράτηση

Τραγωδία στη Λεμεσό - Απεβίωσε 30χρονος ενώ έπαιζε ποδόσφαιρο

Φουντώνει η μάχη των ευρωεκλογών - Η επίθεση του Νικόλα κατά ΕΛΑΜ - Η ενόχληση του ΔΗΣΥ για τις κινήσεις Χριστοδουλίδη

Με εντατικούς ρυθμούς μπαίνουν τα επιτελεία των κομμάτων στην τελική ευθεία για τις εκλογές της 9ης Ιουνίου.