Ο Βάρντι έκανε… ΠΟΔΑΡΙΚΟ στο «Γκούντισον Παρκ» και η Έβερτον το «πλήρωσε (ΒΙΝΤΕΟ)

Στο πρώτο ματς του 2019 στην Premier League η Λέστερ έφυγε νικήτρια με 1-0 από την έδρα της Έβερτον, με τον Βάρντι να σημειώνει το μοναδικό γκολ.

Ο Τζέιμι Βάρντι δεν είναι ο αντίπαλος, που θέλεις να σου κάνει ποδαρικό στο ποδοσφαιρικό σου σπίτι.

Αυτό το κατάλαβε για τα καλά η Έβερτον, η οποία στο πρώτο ματς της Premier League για το 2019 γνώρισε την ήττα με 1-0 από τη Λέστερ στο «Γκούντισον Παρκ» με τον 31χρονο στράικερ να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Μάρκο Σίλβα ήταν ξεκάθαρα η καλύτερη.

Η κορυφαία της ευκαιρία ήταν στο 20ο λεπτό, όταν ο Τζοντζο Κένι έπιασε ένα σουτ από την άκρη της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα τράνταξε το δεξί δοκάρι του Σμάιχελ.

Εντούτοις, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια κρατώντας το «μηδέν».

Αυτό αποδείχθηκε πολύ σημαντικό, καθώς οι «αλεπούδες» βρήκαν την ευκαιρία να «χτυπήσουν» και να πάρουν προβάδισμα στην επανάληψη.

Στο 58′ ο Περέιρα πάσαρε στον Βάρντι, που έφυγε στην πλάτη της άμυνας των «ζαχαρωτών» και με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ. Η Έβερτον πίεσε για την ισοφάριση, όμως στο 83′ ο Μαγκουάιρ σπατάλησε την καλύτερη της ευκαιρία, στέλνοντας την μπάλα μόλις πάνω από τα δοκάρια των αντιπάλων.

Στη βαθμολογία, η Λέστερ έφτασε στην 7η θέση με 31 βαθμούς και η Έβερτον παραμένει για την ώρα 10η με 27.

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Σύλληψη νέου υπόπτου στη Λάρνακα - Ισχυρή αστυνομική δύναμη στο σημείο - Δείτε φωτογραφία

Νέα σύλληψη σημειώθηκε σύμφωνα με πληροφορίες του ThemaOnline σήμερα το απόγευμα αναφορικά με την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.