Παγκύπριο U14: Διέκοψε το αήττητο σερί της Αγίας Νάπας η… Λίβερπουλ, στην κορυφή Χαλκάνορας και ΑΠΟΕΛ (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Νέα δεδομένα στην πάνω ζώνη για το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U14 επέφερε ο απολογισμός της 15ης αγωνιστικής.

Η Αγία Νάπα στην έξοδο της στη Λευκωσία γνώρισε την πρώτη φετινή ήττα από τη Liverpool FC με 2-1 και στην κορυφή με 40 βαθμούς ανέβηκαν Χαλκάνορας και ΑΠΟΕΛ (Κλιμάκιο Λευκωσίας).

Στο 19′ ο Ευστάθιος Γιανναρά έδωσε προβάδισμα στην Αγία Νάπα (38 βαθμοί) όμως η Liverpool έφτασε στην ανατροπή από τέρματα που πέτυχαν οι Ιάσωνας Νικολαϊδης (38′) και Κωνσταντίνος Πουρσαϊτίδης (56′).

Ο Χαλκάνορας κέρδισε στην έδρα του με 4-1 τον ΠΟ Ορμήδειας από τέρματα που πέτυχαν οι Νικόλας Σχίζας (12′), Ελευθέριος Μικουρής (42′, 45′) και Μάριος Γεωργιάδης (65′). Για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στο 45ο λεπτό ο Κυριάκος Μιχαήλου.

Το ΑΠΟΕΛ (κλιμάκιο Λευκωσίας) νίκησε εκτός έδρας με 5-3 τη Δόξα Κατωκοπιάς από τρία τέρματα του Χαραλάμπου Καττιρτζιή και από ένα γκολ πέτυχαν οι Ξενοφών Τουμάζου και Παναγιώτης Καττιρτζιής.

Δείτε ΕΔΩ την αναλυτική βαθμολογία…

Το ΑΠΟΕΛ (Κλιμάκιο Λεμεσού) νίκησε στην έδρα του με 5-1 τη Νέα Σαλαμίνα από τέρματα που πέτυχαν οι Γιώργος Κολώτας (4′, 20′, 51′), Νικόλας Παπαδόπουλος (60′) και Λεόντιος Ζαχαρία (66′). Το γκολ της Σαλαμίνας στο 7ο λεπτό ο Σταύρος Αδάμου.