Β΄ Κατηγορία Γυναικών: Μεγάλη νίκη για τον Αχιλλέα επί της Ανόρθωσης Πετόσφαιρας

Μεγάλη νίκη για τον Αχιλλέα Καϊμακλίου στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Β΄ Κατηγορίας Γυναικών.

Η ομάδα της Ελένης Σωτηρίου κέρδισε μέσα στο «Θεμιστόκλειο» την Ανόρθωση Πετόσφαιρα, σε αγώνα που ολοκλήρωσε την 16η αγωνιστική.

Ο Αχιλλέας ήταν εντυπωσιακός στα πρώτα δυο σετ αιφνιδιάζοντας τις γηπεδούχες, αφού προηγήθηκε με 0-2 σετ βάζοντας βάσεις νίκης (17-25, 13-25).

Οι παίκτριες της Ανόρθωσης Πετ. αντέδρασαν και ισοφάρισαν 2-2 (25-19, 25-13).

Τα πάντα κρίθηκαν στο τάϊ – μπρέικ, όπου ο Αχιλλέας κέρδισε 10-15 και πήρε τη νίκη με 2-3 σετ.

Με τη νίκη του ο Αχιλλέας Κ. είναι 8ος με 16 βαθμούς, ενώ η Ανόρθωση Πετ. είναι στην 3η θέση με 28 βαθμούς.

Πηγή: new.volleyball.org.cy

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Για άλλες 8 μέρες στο κελί οι 6 συλληφθέντες - Σήμερα η απόφαση για τους άλλους 3

Συνελήφθησαν Ουκρανοί αξιωματούχοι - Κατηγορούνται ότι σχεδίαζαν να δολοφονήσουν τον Ζελένσκι

Δημοτικός σύμβουλος και Δήμαρχος κατήγγειλαν ο ένας τον άλλον για σωματική επίθεση – Μελετούν κλειστά κυκλώματα για καταθέσεις

Δημοτικό Λιβαδιών: 10χρονος ανάμεσα στα άτομα που προκάλεσαν ζημιές - «Υπήρχε φρουρός στο σχολείο»