ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ο Πάμπος «διάβασε» τον Μπεργκ και την Ομόνοια!

ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ – Σε ένα πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες φάσεις ο Ολυμπιακός κατάφερε να βραχυκυκλώσει την Ομόνοια κρατώντας εύκολα το σκορ στο 0-0.

Με την Ομόνοια να δείχνει διάθεση να κρατήσει μπάλα και τον Ολυμπιακό να δίνει χώρο στους πράσινους άρχισε ο αγώνας στο ΓΣΠ.

Ο αργός ρυθμός ανάπτυξης του τριφυλλιού και η εξαιρετική αμυντική λειτουργία των μαυροπρασίνων στο πρώτο ημίωρο ήταν η αιτία να μην δούμε σχεδόν καμία καλή φάση πέραν από κάποιες καλές προϋποθέσεις και μακρινά σουτ από Ντάρμπισαιαρ και Κατελάρη.

Το αμυντικό πλάνο του Πάμπου Χριστοδούλου έδειξε να εφαρμόζεται στην εντέλεια και οι όποιες προσπάθειες της Ομόνοιας να πλαγιοκοπήσει (κυρίως από αριστερά με Λέζιακς-Εζρά) έπεσαν στο κενό και το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Μάλιστα οι μαυροπράσινοι απείλησαν στο 45′ όμως το σουτ του Αγιτέ από καλή θέση πέρασε έξω.

Τραγωδία ανήμερα του Πάσχα: Θανατηφόρο στη Λεμεσό με θύμα 30χρονο μοτοσικλετιστή

Σε θανατηφόρο εξελίχθηκε το τροχαίο που σημειώθηκε το βράδυ της Κυριακής του Πάσχα στην επαρχία Λεμεσού.