Σπουδαίο διπλό για Απόλλωνα κόντρα στην ΑΕΚ!

«ΚΙΤΙΟΝ»: ΑΕΚ – Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ 0-3 (21-25, 21-25, 21-25)

Κερδίζοντας και τα τρία σετ με 25-21 και όλα σε 27’ το κάθε ένα μένοντας στο γήπεδο 74’ ο Property Gallery Απόλλων κέρδισε σε ένα πολύ ωραίο αγώνα την ΑΕΚ στο «Κίτιον» με 0-3 σετ πετυχαίνοντας μια σπουδαία νίκη. Οι Λεμεσιανές βρίσκονται στον «αστερισμό» της τετράδας, ενώ η ΑΕΚ οπισθοχώρησε εκ νέου μετά την τέταρτή της ήττα σε πέντε αγωνιστικές.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε πιο πειστικά το πρώτο σετ και προηγείτο με μικρή διαφορά 12-09. Προοδευτιικά, ο Property Gallery Απόλλων ανέβηκε και ισοφάρισε 13-13 και μάλιστα έφερε τα πάνω – κάτω αφού προηγήθηκε 15-17. Το σετ ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρον με τις «κιτρινοπράσινες» να ισοφαρίζουν 18-18, αλλά τις «γαλάζιες» να απομακρύνονται εκ νέου 19-23 δείχνοντας ότι είχαν ψυχολογία. Η ΑΕΚ επιχείρησε να επανέλθει, αλλά ο Property Gallery Απόλλων είχε τον τρόπο να κερδίσει 21-25 σε 27’ αγώνα και προηγήθηκε 0-1 στο σκορ.

Οι «γαλάζιες» μπήκαν πολύ καλά στο δεύτερο σετ και προηγήθηκαν 03-07. Ωστόσο, οι «κιτρινοπράσινες» αντέδρασαν και μείωσαν στον πόντο 12-13. Οι Λεμεσιανές κατάφεραν και  διατήρησαν το μικρό προβάδισμα 18-20 για να επικρατήσουν σε 27’ 21-25 και να «γράψουν» το 0-2 στη Λάρνακα.

Ο Property Gallery Απόλλων άρχισε εντυπωσιακά το τρίτο σετ και προηγήθηκε 00-05. Η ΑΕΚ που έπαιζε με την «πλάτη στον τοίχο» έκανε το δικό της σερί μειώνοντας 07-08 και κατάφερε να προηγηθεί 12-11 σε ένα πολύ καλό σε πλοκή σετ. Ο Property Gallery Απόλλων όμως αντέδρασε εκ νέου και προηγήθηκε 16-19 και 19-23  για να επιβληθεί σε 27’ 21-25 κερδίζοντας τον αγώνα με 0-3 σετ.

ΑΕΚ(XΡ. ΑΜΥΡΩΤΟΣ): SlankaneracScott, Ν. Στυλιανού, Ιωάννου, Χαραλάμπους, Δημητρίου –Λίμπερο: Μοσφιλιώτη – Αλλαγές:

Property Gallery ΑΠΟΛΛΩΝ (D. LETSIEV): Πέτρου, Shaidulina, Saini, Jenkins,ΠέτρουΖακχαίουΛάμπρου – Λίμπερο 1: ΖακχαίουΛίμπερο 2: Χριστοφόρου.

Τραγωδία ανήμερα του Πάσχα: Θανατηφόρο στη Λεμεσό με θύμα 30χρονο μοτοσικλετιστή

Σε θανατηφόρο εξελίχθηκε το τροχαίο που σημειώθηκε το βράδυ της Κυριακής του Πάσχα στην επαρχία Λεμεσού.