LIVE: Ομόνοια – ΑΠΟΕΛ 0-0 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

Με το «αιώνιο» ντέρμπι πέφτει η αυλαία της 11ης αγωνιστικής. Η Ομόνοια είναι τυπικά φιλοξενούμενη απέναντι στον ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ. Στη δεύτερη θέση με 21 βαθμούς οι πράσινοι, στην 4η με 17 οι γαλαζοκίτρινοι. Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα από το ThemaSports.com

To live:

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44′ Μεγάλη επέμβαση του Φαμπιάνο σε δυνατό σουτ του Τάμαρι!

42′ Λάθος στην περιοχή της Ομόνοιας, ο Εφραίμ βρέθηκε μόνος στην περιοχή όμως ο Φαμπιάνο τον πρόλαβε. Στο έδαφος ο πορτιέρο του τριφυλλιού

37′ Πιέζει η Ομόνοια, ο Τιάγκο βρέθηκε σε καλή θέση για σέντρα από αριστερά όμως δοκίμασε σουτ με την μπάλα να φεύγει σε πλάγιο

35′ Κτύπησε στο κεφάλι ο Ζοαοζίνιο και μάτωσε. Επέστρεψε όμως στο γήπεδο αφού του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες

33′ Απειλεί ξανά με Μαυρία από δεξιά η Ομόνοια όμως η μπαλιά του μέσα από την περιοχή δεν ήταν καλή

27′ Δυνατό σουτ του Ζοαοζίνιο μέσα από την περιοχή η μπάλα σταματάει σε σώμα αμυντικού.

25′ Κόρνερ για τον ΑΠΟΕΛ μετά από κίνηση του Τάμαρι. Έντονες διαμαρτυρίες από τους ΑΠΟΕΛίστες για πέναλτι μετά από πτώση του Ιορδανού στην περιοχή.

23′ Επικίνδυνη επίθεση για την Ομόνοια ξανά από δεξιά και κόρνερ από αριστερά. Πέρασε ανεκμετάλλευτο όμως

20′ Σέντρα του Μαυρία από δεξιά, η μπάλα κτυπάει σε αμυντικό και ο Μπέλετς διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ

19′ Γρήγορα στην αντεπίθεση η Ομόνοια και ο Μποτεάκ κερδίζει φάουλ. Ο Γκόμεθ εκτέλεσε και ο Λούφτνερ πήρε την κεφαλιά με τον Μπέλετς να μαζεύει.

18′ Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή αλλά πλάγια αριστερά για τον ΑΠΟΕΛ, εκτέλεσε ο Μάτιτς όμως η άμυνα της Ομόνοιας έδιωξε

11′ Εκτέλεση φάουλ του Τιάγκο, κεφαλιά ο Ντάρμπισαϊαρ η μπάλα όμως έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπέλετς.

10′ Κίτρινη στον Σόουζα.

5′ Γύρισμα του Μποτεάκ ο Ντάρμπισαϊαρ δεν έπιασε την κεφαλιά.

3′ Διαμαρτυρίες από τον ΑΠΟΕΛ για πέναλτι σε πτώση του Σάβιτς.

Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

Ομόνοια (Μπεργκ): Φαμπιάνο, Μαυρίας, Λούφτνερ, Λανγκ, Λέσιακς, Βιτόρ Γκόμες, Χούμποτσαν, Ζόρντι Γκόμεθ, Τιάγκο, Μποτεάκ, Ντάρμπισαϊαρ

Στον πάγκο: Κυριακίδης, Μανρίκε, Κούσουλος, Κατελάρης, Τζιωνής, Ορτέγα, Εζρά, Κακουλλής, Μίκου

ΑΠΟΕΛ (Ντολ): Μπέλετς, Βούρος, Σάβιτς, Μερκής, Μιχαΐλοβιτς, Ζοαοζίνιο, Σόουζα, Μάτιτς, Εφραίμ, Τάμαρι, Πάβλοβιτς

Στον πάγκο: Βάτερμαν, Χαλένιους, Ντε Βινσέντι, Γιάκολις, Χάνι, Αλωνεύτης, Σιέλης, Μπέζιακ, Άλεφ

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: – / Σόουζα