Ο Βεσελόφσκι κρατάει ΟΡΘΙΑ τη Νέα Σαλαμίνα σε ένα ΜΕΤΡΙΟ 45λεπτο

«Στείρο» το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα σε Πάφο και Νέα Σαλαμίνα στο «Στέλιος Κυριακίδης», το οποίο έκλεισε στη λευκή ισοπαλία (0-0), δίχως να έχει τη μεγάλη φάση, και ήταν μέτριο προς κακό.

Kαθόλου καλό δεν ήταν το πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να μην δημιουργούν ευκαιρίες.

Στο 24′ ο Κίνγκσλεϊ, έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά έξω χωρίς να ανησυχήσει τον Ρούντκο, ενώ στο 27′ ο Σιρόκ πήγε να αιφνιδιάσει τον Βεσελόφσκι με μια σέντρα σουτ, ωστόσο ο τερματοφύλακας της Νέας Σαλαμίνας μάζεψε χωρίς πρόβλημα.

Ο Κίνγκσλεϊ απείλησε εκ νέου με κεφαλιά, στο 32′, με την μπάλα να κοντράρει κάπου και να απεκρούει ο Ρούντκο.

Στο 35′ ο Πάντσεον συνδυάστηκε πολύ ωραία με τον Μπεσάρα, με τον Άγγλο να κάνει και το πλασέ, ωστόσο ήταν αδύνατο και ο Βεσελόφσκι ήταν σε ετοιμότητα. Δύο λεπτά αργότερα, στο 37′ ο Μπεσάρα έκανε το σουτ όμως ξανά ο Σλοβάκος μάζεψε.

Στο 43′ ο Πάντσεον έκανε ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής και τον Βεσελόφσκι έκανε τρομερή επέμβαση, διώχνοντας σε κόρνερ.

Έτσι, το 0-0 «έκλεισε» το α’ μέρος.

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Σύλληψη νέου υπόπτου στη Λάρνακα - Ισχυρή αστυνομική δύναμη στο σημείο - Δείτε φωτογραφία

Νέα σύλληψη σημειώθηκε σύμφωνα με πληροφορίες του ThemaOnline σήμερα το απόγευμα αναφορικά με την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.