Την επική ανατροπή επί της ΑΕΠ τη σεζόν 2004-2005 όπου η Ανόρθωση του Τιμούρ Κετσπάγια κατέκτησε τον τίτλο, θυμήθηκε το πρωί της Μεγάλης Δευτέρας (13/04) το γραφείο Τύπου της Αμμοχώστιανής ομάδας, αναρτώντας το πιο κάτω μήνυμα, μαζί με βίντεο με τα γκολ του αγώνα.

Αναλυτικά:

🗓 Ένα από τα παιχνίδια που θα μείνει για πάντα χαραγμένο στις μνήμες όσων το έζησαν από κοντά αλλά και όσων είδαν αργότερα τα στιγμιότυπα είναι το ΑΕΠ-Ανόρθωση. Ένας αγώνας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής την σεζόν 2004-05.

🏟Ο λόγος φυσικά έχει να κάνει με τι έγινε από το 89ο λεπτό και έπειτα και ενώ η Παφιακή ομάδα βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-0. Ο Φρούσος με κεφαλιά έδωσε το έναυσμα για μια απίστευτη ανατροπή που θα ακολουθούσε.

⚽ Δύο λεπτά μετά το τέρμα του Ελλαδίτη φορ, ο Τσαλάντζε στο 91ο λεπτό έφερε το παιχνίδι στα ίσα, με τον Βόουτερ με σουτ μέσα από την περιοχή στο 97ο λεπτό να σφραγίζει μια σπουδαία ανατροπή για την ομάδα μας, η οποία μάλιστα πανηγυρίστηκε αρκετά έντονα λόγω και του τρόπου με τον οποίο ήρθε.

🎥 Απολαύστε ελεύθερα”.

The post Η ΕΠΙΚΗ ανατροπή με τρία γκολ από το… 89΄ και μετά για την ΑΡΜΑΔΑ του Κετσπάγια! (ΒΙΝΤΕΟ) appeared first on Thema Sports.

Αίσιο τέλος: Υπό έλεγχο η πυρκαγιά στη Λεμεσό - Κινδύνευσαν σπίτια, στρατόπεδο και μοναστήρι - Δείτε βίντεο και φωτογραφίες

Υπό έλεγχο έχει τεθεί η μεγάλη πυρκαγιά που ξέσπασε το απόγευμα της Παρασκευής (24/5) παρά την Κοινότητα Παραμάλι της Επαρχίας Λεμεσού.