ΟΝΕΙΡΙΚΟ ντεμπούτο Σουάρες στην ΕΞΑΡΑ της Ατλέτικο!

Η Ατλέτικο Μαδρίτης έκανε… πάρτι κόντρα στην Γρανάδα (6-1) με τον Λουίς Σουάρες να κάνει ονειρικό ντεμπούτο με δύο γκολ και μία ασίστ.

Έκανε κακή σεζόν πέρσι, είναι βαρύς, είναι 33 ετών, όμως…

Όμως είναι ο Λουίς Σουάρες, ο Ουρουγουανός σε 20′ συμμετοχής απέναντι στην Γρανάδα έκανε ονειρικό ντεμπούτο στο… πάρτι της Ατλέτικο Μαδρίτης στο «Wanda Metropolitano».

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Ντιέγο Κόστα έκανε το 1-0, ενώ επτά λεπτά μετά ο Σαούλ είδε τον τερματοφύλακα της Γρανάδα να του λέει «όχι» σε εκτέλεση πέναλτι.

Στην επανάληψη, ο εξαιρετικός Κορέα καθάρισε στο 47′ την υπόθεση νίκη, με τον Ζοάο Φέλιξ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-1 στα μέσα του ημιχρόνου (65′).

Είκοσι λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης ο Λουίς Σουάρες έκανε το ντεμπούτο του με την ομάδα της Μαδρίτης και χρειάστηκε μόλις 2′ για να κάνει αισθητή την παρουσία του.

Ο Ουρουγουανός είχε ασίστ για το 4-0 του Γιορέντε και στο 85ο λεπτό πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τη νέα του ομάδα, πριν διαμορφώσει το τελικό 6-1 (είχε σκοράρει ο Μολίνα για τους φιλοξενούμενους 87′) στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης και έτσι η Ατλέτικο άρχισε με τον καλύτερο τρόπο τη νέα σεζόν.

The post ΟΝΕΙΡΙΚΟ ντεμπούτο Σουάρες στην ΕΞΑΡΑ της Ατλέτικο! appeared first on Thema Sports.

Παππούς Χρύσανθος: Συγκινητικά τα λόγια της συζύγου του - «Αναστήθηκε ο Χριστός, αναστηθήκαμε κι εμείς»

ΕΔΕΚ: Σε ανοδική πορεία η συσπείρωση - Η 6η έδρα - Φαβορί ο Ανδρέας Αποστόλου

Συναγερμός στις Αρχές: Έβαλαν φωτιά σε δημοτικό σχολείο και προκάλεσαν ζημιές σε εξωτερικούς χώρους

Βεγγαλικά σε περίπτερα: Ποια δικαιούνται να διατίθενται - Μπορούν να πωλούνται σε ανήλικους;

«Ω γλυκύ μου… κρέας»: Έρχεται νέα αύξηση στο χοιρινό – Στα ύψη το αρνί - Τρέχουν να προλάβουν την αργία της Πρωτομαγιάς οι καταναλωτές