ΣΟΥΠΕΡ Λιντς στο Β΄ ημίχρονο, καθάρισε την Άστον Βίλα (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

Με ένα τρομερό δεύτερο ημίχρονο και χατ-τρικ του Μπάμφορντ, η Λιντς πέρασε με 3-0 από την Άστον Βίλα και την υποχρέωσε στην πρώτη της φετινή ήττα.

Καθάρισε την Άστον Βίλα η Λιντς!

Η καλοδουλεμένη ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα έκανε σούπερ δεύτερο ημίχρονο και πέρασε με 3-0 από την έδρα της Βίλα, υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους στην πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα και ανεβαίνοντας παράλληλα η ίδια στην τρίτη θέση.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, με την Άστον Βίλα να έχει την υπεροχή και τις φάσεις αλλά να είναι άτυχη και άστοχη, η Λιντς έβγαλε αποτελεσματικότητα και κατάφερε να… τεζάρει την αντίπαλο της.

Τις βάσεις για την μεγάλη εκτός έδρας νίκη έβαλε ο Μπάμφορντ στο 55′, με τον ίδιο παίκτη να σκοράρει 12 λεπτά αργότερα για το 2-0 και να γέρνει την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενούμενων.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο ίδιος παίκτης στο 74ο λεπτό, πετυχαίνοντας χατ-τρικ και ολοκληρώνοντας μια μαγική βραδιά για τον ίδιο και την Λιντς στο Βίλα Παρκ.

Σάββατο 31/10
Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Σίτι (14:30)

Λιντς-Λέστερ (22:00)

The post ΣΟΥΠΕΡ Λιντς στο Β΄ ημίχρονο, καθάρισε την Άστον Βίλα (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ) appeared first on Thema Sports.

Μεγάλη η πυρκαγιά στην Πάφο, δυσκολεύουν την κατάσβεση οι ισχυροί άνεμοι - Δείτε βίντεο

Φωτιά ξέσπασε γύρω στις 20.00 την Τετάρτη στην περιοχή του «Aphrodite Hills», παρά την Πέτρα του Ρωμιού.