EREDIVISIE-6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σπάρτα Ροτ.-Χέρακλες: 1-1

(Αρουί 47’-Φλουτ 75’)

Ούτερ τώρα νίκη για τη Σπάρτα που κόλλησε στο 1-1 με τη Χέρακλες.

Η Σπάρτα άνοιξε το σκορ στο 47ο λεπτό με τον Αραουί ενώ στο 53’ έχασε με κόκκινη κάρτα τον Αουσάρ. Κι έτσι στο 75’ ο Φλουτ έκανε το 1-1.

Φίτεσε-Αϊντχόφεν: 2-1

(Ράσμουσεν 9’, Οπεντά 54’-Μποσκάλι 50’)

Η Φίτεσε πήρε το ντέρμπι κόντρα στην Αϊντχόφεν με 2-1 κι έπιασε ξανά τον Άγιαξ στην 1η θέση. Μισή πήγε στο Άρνεμ η Αϊντχόφεν καθώς 6 παίκτες της βρέθηκαν θετικοί στον κοροναϊό.

Στο 9ο λεπτό ο Ράσμουσεν άνοιξε το σκορ για τη Φίτεσε με κεφαλιά μετά από κόρνερ, ενώ στο 50’ ο Μποσκάλι ισοφάρισε με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Μαξ.

Ωστόσο στο 54’ ο Οπεντά έκανε το 2-2 με προβολή εξ επαφής με το γκολ να μετρά οριακά.