Στα προημιτελικά με… χίλια ζόρια η Γιουβέντους (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

Για ακόμη ένα φετινό ματς η Γιουβέντους είχε απαράδεκτη αμυντική λειτουργία, αλλά γλίτωσε το κάζο και απέκλεισε στην παράταση τη Τζένοα (3-2).

Γλίτωσε από της… Τζένοα τα δόντια!

Η Γιουβέντους είχε απαράδεκτη αμυντική λειτουργία για ακόμη ένα φετινό ματς αλλά γλίτωσε το «κάζο» και απέκλεισε τους Γενοβέζους στην παράταση με σκορ 3-2, παίρνοντας την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Όπως και η Μίλαν και η Ίντερ, έτσι και η Μεγάλη Κυρία χρειάστηκε την παράταση, ενώ νωρίτερα και η Νάπολι τα είχε βρει… σκούρα!

Στο Τορίνο, λοιπόν, ο Κουλουσέφσκι μπορεί να έδωσε πολύ νωρίς (2′) το προβάδισμα στην Γιουβέντους και ο Μοράτα στο 23ο λεπτό να έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, ωστόσο η Τζένοα επιβεβαίωσε πως το τελευταίο διάστημα και με τον Νταβίντε Μπαλαρντίνι στον άξονα είναι ανεβασμένη.

Ο Τσιμπόρα πέντε λεπτά μετά, λοιπόν, μείωσε το σκορ και έβαλε εκ νέου τους Γενοβέζους στη διεκδίκηση της πρόκρισης, με τους γηπεδούχους να χάνουν ένα τσουβάλι ευκαιρίες και να το πληρώνουν στο 74′ όταν ο Μελεγκόνι έφερε το ματς στα… ίσα (2-2) και το έστειλε στην παράταση.

Εκεί όπου μίλησε η εμπειρία της Γιουβέντους, αλλά και ο… ενθουσιασμός του πιτσιρικά, Ράφια, ο οποίος μπήκε στο ματς και «χτύπησε» στο 105′ για να διαμορφώσει το τελικό 3-2 και να δώσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση στην ομάδα του Αντρέα Πίρλο που συνεχίζει να προβληματίζει!