Ψυχρολουσία για Αϊντχόφεν πριν τον Ολυμπιακό

Λίγες ημέρες πριν το πρώτο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, η Αϊντχόφεν πέταξε άλλους δύο βαθμούς στην Χάγη, δεχόμενη την ισοφάριση (2-2) στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά την απώλεια του Κυπέλλου έπειτα από τον αποκλεισμό από τον Άγιαξ, η Αϊντχόφεν δείχνει ότι μένει και εκτός κούρσας πρωταθλήματος.

Λίγες ημέρες πριν το ταξίδι της στον Πειραιά για το πρώτο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό για τους «32» του Europa League, η PSV γνώρισε οδυνηρή ισοπαλία απέναντι στην Ντεν Χάγκ (2-2) που ισοφάρισε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Με αρκετό rotation από τον Ρόγκερ Σμιντ, η Αϊντχόφεν είδε το ματς να της στραβώνει από πολύ νωρίς.

Ο Μαξ αστόχησε σε πέναλτι (21’) και σαν να μην έφτανε αυτό, η Χάγη προηγήθηκε λίγο αργότερα με τον Αντεκάνιεν (27’, 1-0).

Το βαρύ πυροβολικό της Αϊντχόφεν, ο εκρηκτικός Ντόνιελ Μάλεν με δύο γκολ γύρισε μόνος του το ματς (51’, 76’), όμως η PSV δεν κατάφερε να κρατήσει την νίκη.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Κράμερ έκανε το 2-2, με την PSV να βρίσκεται πια στο -3 από τον Άγιαξ, ο οποίος όμως έχει και δύο παιχνίδια λιγότερα.

Όλα αυτά σε ένα ματς που ήταν αληθινός μονόλογος για τους φιλοξενούμενους, που γκέλαραν σε ένα παιχνίδι που είχαν 32 τελικές (15 προς την αντίπαλη εστία) και 68% κατοχή…

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού αγωνίστηκε με σύστημα 4-2-2-2 και τους εξής παίκτες: Μβογκό – Τέζε, Μπάουμγκαρτλ (75’ Ντάμφρις), Μποσκαλί, Μαξ – Ροζάριο, Σανγκαρέ – Βερτέσεν (61’ Ιχατάρεν), Τόμας (75’ Μάουρο Ζούνιορ) – Ζάχαβι (85’ Γκουτιέρες), Μάλεν.

The post Ψυχρολουσία για Αϊντχόφεν πριν τον Ολυμπιακό appeared first on Thema Sports.

Μέχρι πότε θα μας «πνίγει» η σκόνη - Δείτε ζωντανά την εξέλιξη του καιρού

Χειροπέδες σε 31χρονο για έκρηξη σε υποστατικό στον Πρωταρά

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Εκλογές 2024: Τα μηνύματα του εκλογικού σώματος και η χαλαρή ψήφος

LIVE: Παγκόσμια ανησυχία - Ξεκίνησε η επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν - Έκρηξη από πύραυλο κοντά σε μεγάλη αεροπορική βάση

Ισραηλινός πύραυλος έπληξε το Ιράν, δήλωσαν δύο Αμερικανοί αξιωματούχοι στο CBS News. Τα ιρανικά κρατικά μέσα ενημέρωσης αναφέρουν ότι οι πτήσεις έχουν ανασταλεί πάνω από πολλές πόλεις, σύμφωνα με το Associated Press. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις