Το επαρχιακό Δικαστηριου Αμμοχωστου επέβαλε σήμερα ποινή άμεσης φυλάκισης 20 ημερών σε 38 χρόνο, τουρκικής καταγωγής για αδικήματα απερίσκεπτων και αμελων πράξεων, ανησυχία και διασάλευση της ειρήνης που διαπράχθηκαν την 3/5/22 στο Παραλιμνι.
Συγκεκριμένα κατα τον επίδικο χρόνο ο 38 χρονος επισκέφθηκε το επαρχιακό Γραφειο Ευημεριας στο Παραλιμνι απαιτώντας να του καταβληθεί χρηματικό ποσό και οδηγώντας ηλεκτρικό σκούτερ με αλόγιστο, βεβιασμένο και αμελή τροπο απειλούσε να εισέλθει εντός του κτηρίου, θέτοντας σε κίνδυνο την ζωή σε παρευρισκόμενους πολίτες.
Εναντίον του 38 χρόνου έγινε καταγγελία στον αστυνομικό σταθμό Παραλιμνιου απο το Γραφειο Ευημερίας.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις