Τριάρα με απλότητα και σοβαρότητα

> style="text-align: justify"> >

Σε παιχνίδι που διεξάχθηκε στο Τσίρειο και έκλεισε την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος CYTA, η ΑΕΛ πέτυχε σπουδαία νίκη με 3-0 κόντρα στον Ολυμπιακό Λευκωσία επιστρέφοντας ουσιαστικά με εμφατικό τρόπο πίσω στα θετικά αποτελέσματα αλλά και στο σκοράρισμα.

Οι «γαλαζοκίτρινοι» καθ ‘όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ήταν ανώτεροι από τον αντίπαλο τους και δικαιωματικά κατάφεραν να πανηγυρίσουν την σπουδαία νίκη κόντρα στους «μαυροπράσινους».

Η ομάδα του Μπρούνο Μπαλταζάρ άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με κεφαλιά του Μιτρέα, στο 45ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι ο Αρουμπαρένα έκανε το 2-0 και το “κερασάκι στην τούρτα” ήρθε στο 90ο λεπτό από τον Μιτρέα και πάλι.

>Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com