Σόου και χατ – τρικ Ζευκή στην φιλική νίκη της Εθνικής Παιδών U14

Θετικές εντυπώσεις και από το σημερινό δεύτερο φιλικό παιχνίδι της Εθνικής Παίδων U14 με αντίπαλο τα Σκόπια.

Στον αγώνα που έγινε στο Κοινοτικό Στάδιο Κουκλιών νίκησε στα Σκόπα με 3-1.

Οι νεαροί διεθνείς μας με αρκετές αλλαγές στο αρχικό πλάνο δράσης, πραγματοποίησαν και σήμερα πολύ καλή εμφάνιση απέναντι σε μια δυνατή ομάδα που δημιούργησε τις δικές της ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει.

Μόλις στο 2ο λεπτό μετά από σέντρα του Λοϊζού ο Άγγελος Ζευκή με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Συνέχισε τον επιθετικό της ρυθμό η ομάδα μας και στο 10ο λεπτό απευθείας κτύπημα φάουλ του Γώργου Ποντικού σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

Στο 12ο λεπτό μετά από μακρινή μπαλιά του Λοϊζου ο Ζευκής βρέθηκε πίσω από την άμυνα της αντίπαλης ομάδας και πέτυχε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στ 53’ η Εθνική μας κέρδισε πέναλτι από ανατροπή του Ποντικού και ο Ζευκής ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 65ο λεπτό σε 3-1 με κεφαλιά του Stojcevski.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τους Κ. Χρυσοστόμου (54’ Πάζαρος), Φιλίππου, Λαό (63’ Κατσιάμη2), Κοκκινόφτα (54’ Αχ. Γεωργίου), Π. Αντωνίου (54’ Μαρνέρος),  Κοτσώνη (68’ Φασουλιώτη), Ποντικό (54’ Α. Χρυσοστόμου), Κωστή, Νικολεττίδη (41’ Α. Μιχαήλ), Ζευκή, Λοϊζου (63’ Οικονομίδης).

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Ορφέας Φελλάς με βοηθούς διαιτητές τους Ηρακλή Κωμοδρόμο και Μιχάλη Ανδρέου. Τέταρτος διαιτητής ήταν ο Χαράλαμπος Εφραίμ.

Θανατηφόρο στην Κοκκινοτριμιθιά: Υπό τετραήμερη κράτηση ο 23χρονος οδηγός - Οι κατηγορίες που αντιμετωπίζει

Εν αναμονή ενημέρωσης από Europol, Interpol και Ρωσία η Αστυνομία για το απειλητικό email που έφερε αναστάτωση

Πλαστικές σακούλες: Πού πήγαν τελικά τα λεφτά από τα 6 σεντς των πωλήσεων  - Γιατί καταργήθηκαν και ποιο το παράδοξο

Συγκλονιστικές εικόνες - Οδού: Τα σημεία όπου έσωσαν εθελοντές από την φονική πυρκαγιά το 2021 - Αποκάλυψη στο «Τ»

Εντοπίστηκε νέα μετάλλαξη του Covid: Ονομάζεται «FLiRT» - Λειτουργούν τα τρέχοντα εμβόλια; - Όσα πρέπει να ξέρετε

Λάκης Γαβαλάς: Δέχθηκε επίθεση από μοναχούς - «Με είπαν π****η μέσα στο αεροπλάνο» - Δείτε βίντεο

Εκλογές 2024: Αναρτήθηκαν διαδικτυακά τα ψηφοδέλτια - Πώς προχωρούν οι διαδικασίες ενόψει της 9ης Ιουνίου

Ήδη ψηφοδέλτια έχουν αναρτηθεί διαδικτυακά, και οι εκλογείς μπορούν να εξοικειωθούν με αυτά, ενώ στα εκλογικά κέντρα θα δοθεί όση βοήθεια χρειάζεται προκειμένου να μπορέσει ο κάθε ψηφοφόρος να αντιληφθεί πώς και τι ακριβώς θα ψηφίσει, δήλωσε το Σάββατο στο Κυπριακό Πρακτορείο Ειδήσεων (ΚΥΠΕ) ο Γενικός Έφορος Εκλογών, Γενικός Διευθυντής του Υπουργείου Εσωτερικών, Δρ Ελίκκος Ηλία, ενόψει της επικείμενης διπλής εκλογικής διαδικασίας της 9ης Ιουνίου.