ΤΕΛΙΚΟ: Οθέλλος Αθηαίνου-Απόλλων 1-0

90΄+6΄ Λήξη αγώνα, μεγάλη νίκη για τον Οθέλλο Αθηαίνου επί του Απόλλωνα με 1-0 και πλέον, ο επαναληπτικός στο Τσίρειο στις 28/02, αποκτά τεράστιο ενδιαφέρον!

90΄ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων!

90΄ Φάση διαρκείας για τον Οθέλλο, ο οποίος χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 με τους Φοφανά και Κατσή!

86΄ Επικίνδυνο σουτ από τον Σκέμπρι, μπλοκάρει ο Τζιακουρής.

83΄ Πολύ καλή στιγμή για τον Απόλλωνα με τον Μάγκλιτσα, το σουτ του οποίου κατέληξε άουτ.

81΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛ για τον Οθέλλο με τον Φοφανά, ο οποίος πέρασε και τον Κίσσα με ωραία ενέργεια και σκόραρε, γράφοντας το 1-0!

78΄ Τρίτη αλλαγή και για τον Οθέλλο. Ο Χριστοφή στη θέση του Εμανουήλ.

74΄ Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα, εκτός ο Στυλιανού, μέσα ο Σαρδινέρο.

71΄ Διπλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα με Σκέμπρι, με τον Τζιακουρή να λέει «όχι»!

68΄ Δεύτερη αλλαγή για τη Λεμεσιανή ομάδα, έξω ο Ντα Σίλβα, στη θέση του ο Μάγκλιτσα.

68΄ Κίτρινη στον Κυριάκου.

66΄ Δεύτερη αλλαγή για τον Οθέλλο. Ο Φοφανά στη θέση του Μανουέλ.

66΄ Νέα καλή στιγμή για τον Απόλλωνα με τον Ζελάγια, η κεφαλιά του οποίου πέρασε λίγο έξω!

62΄ Πρώτη αλλαγή και για τον Απόλλων. Ο Γιάκολις στο ματς, στη θέση του Πίττα.

60΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Ζελάγια, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και σούταρε από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. Πρώτη ευκαιρία για τη Λεμεσιανή ομάδα στην επανάληψη!

58΄ Σουτ από τον Μάρκοβιτς, μπλοκάρει εύκολα ο Τζιακουρής.

57΄ Μικροένταση στο ματς και κίτρινες σε Σκέμπρι και Κυριάκου.

55΄ Πρώτη αλλαγή για τον Οθέλλο. Ο Αλτομπέλι στη θέση του Πιτσιλλίδη.

53΄ Άστοχο σουτ του Πιτιάν από πλεονεκτική θέση!

47΄ Πολύ καλή ευκαιρία για τον Οθέλλο με τον Κούλλ Κυριάκου, ο οποίος έκανε ένα διαγώνιο σουτ εντός περιοχής, με τη μπάλα να φεύγει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κίσσα!

46΄ ΈΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45΄+3΄ Λήξη Α΄ ημιχρόνου στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», χωρίς σκορ ο Οθέλλος και ο Απόλλωνας.

45΄ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

40΄ Άστοχο σουτ από τον Σκέμπρι.

37΄ Άστοχη κεφαλιά από τον Πιτιάν.

31΄ Κίτρινη στον Ντα Σίλβα.

27΄ Πολύ ωραία ενέργεια του Χατζηγιαννακού, έκανε το σουτ και ο Κίσσας έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ. Πρώτη φάση για τον Οθέλλο!

20΄ Εντείνει τις προσπάθειες της η Λεμεσιανή ομάδα, για να ανοίξει το σκορ.

19΄ Νέα ευκαιρία για τον Απόλλωνα, σουτ από τον Ζελάγια, λίγο άουτ.

18΄ Κεφαλιά από τον Μάρκοβιτς, άουτ.

15΄ Κυκλοφορεί τη μπάλας ο Απόλλωνας, έχει την κατοχή, αλλά δυσκολεύεται να κάνει φάσεις, λόγω της πολυπρόσωπης μεσοαμυντικής διάταξης των γηπεδούχων.

7΄ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Ζελάγια, ο οποίος προσπάθησε να κάνει την προβολή, όμως απομάκρυνε ο Κυριάκου.

Παρατηρητής Διαιτησίας: Καΐλης Πανίκος

Απόλλων (Αυγουστή): Κίσσας, Στυλιανού, Πιτιάν, Βασιλείου, Ρομπέρζ, Άλαν, Μάρκοβιτς, Σκέμπρι, Ζελάγια, Ντα Σίλβα, Πίττας.

Οθέλλος Αθηαίνου (Τούτιτς): Τζιακουρής, Γαβριήλ, Κ. Α. Κυριάκου, Βασιλείου, Χατζηγιαννακού, Πιτσιλλίδης, Κ. Κυριάκου, Μαρκόσκι, Κατσής, Εμμανουήλ, Ρεάνγκελο.

Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Θυμίζουμε ότι ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στις 28 Φεβρουαρίου (17:00) στο Τσίρειο.

Να σημειώσουμε ότι την εξέλιξη του σημερινού αγώνα, μπορείτε να παρακολουθείτε λεπτό προς λεπτό από το ThemaSports.com.

Θυμίζουμε πάντως ότι την περίοδο 2014-2015, ο Οθέλλος ο οποίος τότε αγωνιζόταν στην Α΄ Κατηγορία, σόκαρε τον Απόλλωνα, αφού τον απέκλεισε στην ίδια φάση (σσ. των «16») του κυπέλλου, με ισοπαλία 1-1 στο Τσίρειο και νίκη με 2-1 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» και αυτό σίγουρα θα το έχει επισημάνει στους παίκτες του ο Σωφρόνης Αυγουστή, για να αποφευχθεί το φαινόμενο υποτίμησης του αντιπάλου…

Η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή, θα προσπαθήσει να «καθαρίσει» από το πρώτο ματς την υπόθεση πρόκριση, για να μετατρέψει τον επαναληπτικό σε τυπική διαδικασία, ενώ ο Οθέλλος δεν έχει τίποτα να χάσει και βλέπει το συγκεκριμένο παιχνίδι ως μία μεγάλη πρόκληση, γι΄ αυτό και θα κυνηγησει δίχως πίεση και άγχος, το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Στις 18:00 στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», ο Οθέλλος Αθηαίνου ο οποίος αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας, θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα και οι «γαλάζιοι» της Λεμεσού, είναι φυσικά το ακλόνητο φαβορί για τη νίκη.

Ημέρα Κυπέλλου η σημερινή (14/02), με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει τέσσερις αγώνες για τη φάση των «16».

Καλησπέρα σας!

Πρόκληση πυρκαγιών: Πως να προστατεύσουμε τα δάση μας – Οι επιπτώσεις, οι δυσκολίες και ο σεβασμός που πρέπει να δείχνουμε

Σύλληψη 18χρονου στη Λεμεσό: Αυτά βρήκε στην κατοχή του ΥΚΑΝ – Δείτε φωτογραφίες

Πυρκαγιά στην Πάφο: Τέθηκε υπό πλήρη έλεγχο αργά το βράδυ - Εξετάζεται το ενδεχόμενο να προκλήθηκε από ρίψη πυροτεχνημάτων

Συνέρχεται το Εθνικό συμβούλιο την Παρασκευή - Έπιασαν τόπο οι πιέσεις της αντιπολίτευσης

Kim Kardashian: Η παράξενη απαίτηση από τους βοηθούς της, για να πιει καφέ το πρωί

Δημοτικές Εκλογές: Σήμερα η υποβολή υποψηφιοτήτων για  Δημάρχους, Αντιδημάρχους και Δημοτικούς Συμβούλους

Δημοτικές Εκλογές: Σήμερα η υποβολή υποψηφιοτήτων για Δημάρχους, Αντιδημάρχους και Δημοτικούς Συμβούλους

Πραγματοποιείται σήμερα Πέμπτη 25 Απριλίου, η υποβολή υποψηφιοτήτων για τις εκλογές ανάδειξης Προέδρων Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών.