«Καθάρισε» το ματς με… «σβηστές μηχανές» ο Απόλλωνας και σκέφτεται από τώρα τη Λάτσιο!

Ολοκληρώθηκε το Α΄ ημίχρονο στον αγώνα του Τσιρείου, ανάμεσα στον Απόλλωνα και την Πάφο, με τη Λεμεσιανή ομάδα να προηγείται στο σκορ με 3-0 και να… «καθαρίζει» την υπόθεση νίκη!

Μάλιστα, προηγήθηκε πολύ νωρίς με 2-0 με τέρματα των Γιούστε και Περέιρα στο 7ο και 12ο λεπτό αντίστοιχα και έδειξε με το… «καλησπέρα» τις προθέσεις της.

Η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή είχε την κατοχή μπάλας από το ξεκίνημα του αγώνα και έλεγχε πλήρως το ρυθμό, χωρίς μάλιστα να κινδυνέψει από την Πάφο, πέρα από 1-2 καλές προϋποθέσεις που δημιούγησαν οι φιλοξξενούμενοι.