Με γκολάρα Μιντίκκη έχει τον πρώτο λόγο

Ενώ το πρώτο ημίχρονο κυλούσε στη μετριότητα, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας στο Παφιακό Στάδιο – «Στέλιος Κυριακίδης», μεταξύ της Πάφος FC – Νέα Σαλαμίνα, ο Μιντίκκης με μία γκολάρα έδωσε μία άλλη… γεύση στην αναμέτρηση.

Αν και η Πάφος FC ξεκίνησε κάπως καλύτερα το παιχνίδι, χωρίς, όμως, τη μεγάλη φάση, ο Κύπριος ποδοσφαιριστής της Νέας Σαλαμίνας με μία βολίδα στο 28ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην ομάδα της Αμμοχώστου.

Μάλιστα δε, εάν ο ρεφ έδινε και το πέναλτι που ζήτησε η Νέα Σαλαμίνα στο επόμενο λεπτό, σε ανατροπή του Κίνγκσλεϊ από τον Ζίβουλιτς, τότε θα ήταν ακόμη καλύτερα τα πράγματα για την ομάδα της Αμμοχώστου.

Η Πάφος FC είχε τη θέληση για την αντίδραση, αλλά χωρίς να φτιάξει κάτι το καλό επιθετικά, να γίνει απειλητική για την εστία του Βεσελόφσκι.

Οι δύο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα ημιχρόνου με τη Νέα Σαλαμίνα να είναι μπροστά στο σκορ με 0-1.

Αναμένεται με αρκετό ενδιαφέρον το β΄ ημίχρονο.

Πατήστε εδώ για τη ζωντανή ενημέρωση του αγώνα

Ετοιμάζουν βαλίτσες οι Κύπριοι: Οι προορισμοί που επέλεξαν για ταξίδι το Πάσχα - Τι ισχύει με τις τιμές

Ανάβουν φλας από σήμερα πέντε νέες κάμερες τροχαίας στη Λεμεσό - Δείτε σε ποια σημεία

Μεγάλη Εβδομάδα: Tα πάθη του Κυρίου, μέχρι την Σταύρωση και την Ανάσταση - Οι Ιερές ακολουθίες και τα τροπάρια