Nίκη μετά από δύο μήνες για τη Μονακό με υπογραφή Φάμπρεγκας, νέο ΚΑΖΟ για Μαρσέιγ (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Η Μονακό πήρε το τρίποντο για πρώτη φορά από τις 4 Δεκεμβρίου, όταν και είχε επικρατήσει κόντρα στην Αμιάν, αφού επικράτησε 2-1 της Τουλούζ.

Με τους Γκολόβιν και Σεσκ Φάμπρεγκας να σκοράρουν, η Μονακό επικράτησε 2-1 της Τουλούζ και πήρε το πρώτο της τρίποντο μετά τις 4/12.

Ο Γκολόβιν έβαλε μπροστά στο σκορ την γηπεδούχο στο 15ο λεπτό, αλλά ο Ζιλιέν είχε την απάντηση στο 20’.

Ο Σεσκ Φάμπρεγκας είχε τη λύση στο 62’ για να χαρίσει τη νίκη στους Μονεγάσκους στο 62’.

Με τη νίκη αυτή που ήταν η 4η στο πρωτάθλημα η Μονακό έφτασε τους 18 πόντους και ισοβαθμεί με την Αμιάν στην προτελευταία θέση.

Στα άλλα δύο παιχνίδι που έγιναν το βράδυ, η Ανζέ με γκολ του Μπαοκέν στο 27ο λεπτό νίκησε τη Ντιζόν, ενώ η Ρεν ανέβηκε 8η με την επικράτηση της απέναντι στην Αμιάν με γκολ του Ζεφάν στο 82ο λεπτό.

Νέο κάζο για Μαρσέιγ

Η ομάδα του Γκαρσιά, ηττήθηκε με 2-1 από τη Ρεμς και απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Η Ρεμς επικράτησε 2-1 της Μαρσέιγ και την ξεπέρασε στη βαθμολογία κατά τρεις βαθμούς, αφού πλέον έχει 34 έναντι 31 της αντιπάλου της.

Ο Ντιγκόμ στο 21ο λεπτό άνοιξε το σκορ, ενώ ο Χουν Χιουν Γιουν στο 68’ έκανε το 2-0.

Ο Εν’ Ζιέ μείωσε σε 2-1 στο 86′ για τους Φωκαείς, αλλά ήταν αργά για να σώσουν κάτι από αυτό το ματς στο φινάλε, παρά την πίεση που άσκησαν.