Σχόλιο ημιχρόνου: ΑΝΕΤΗ η Πάφος – Στα… χαμένα ο Ερμής

Η Πάφος προηγείται με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο του Ερμή εντός έδρας για την 5η αγωνιστική του β’ ομίλου. Ράκλες στο 13′ και Ανγκούλο στο 18′ τα τέρματα της Παφιακής ομάδας.

Καλύτερα ξεκίνησε τον αγώνα η Πάφος και είχε την κατοχή αλλά και τις ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά. Μάλιστα, στο 4′ της αναμέτρησης σκόραρε με τον Ράκελς, όμως σωστά η φάση δεν μέτρησε αφού ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων ήταν σε θέση οφσάιντ.

Ο Λετονός όμως… δεν τα έβαλε κάτω και στο 13′ μετά από ένα καταπλητκικό σταμάτημα και σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ για την ομάδα του και απέβαλε το όποιο άγχος έιχε.

Έτσι με… φτερά στα πόδια οι παίκτες του Ζέλικο Κόπιτς συνέχισαν να κάνουν επιθέσεις. Στο 17′ ήταν σειρά του Ανγκούλο να στείλει την μπάλα στα δίκτυα με ωραίο φαλτσαριστό σουτ, έπειτα από πάσα του Ράκελς (που ήταν εξαιρετικός στο α΄45λεπτο) και να γράψει το 2-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν συνέχισαν να έχουν τα… ηνία, όμως έριξαν ταχύτητα, με τον Ερμή να απειλεί στο 41′ με μπαλιά στην καρδιά της περιοχής της Πάφου και τον Μπαγκάρτ να διώχνει. Ο Φιρινίδης στις καθυστερήσεις του α’ μέρους έκανε μια εξαιρετική απόκρουση μετά από κεφαλιά του Κουλς και έτσι το 2-0… συνόδευσε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Τραγωδία στην άσφαλτο - Έχασε τη ζωή του ο Πολύκαρπος Μιχαήλ από την Κοκκινοτριμιθιά