ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Το «κτύπημα» Ντε Βινσέντι κάνει την διαφορά στο ΓΣΠ

ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ – Σε ένα πρώτο ημίχρονο με αρκετή δύναμη και λίγες καλές φάσεις ο ΑΠΟΕΛ προηγείται με 1-0 επί του Απόλλωνα χάρη στο γκολ του Ντε Βινσέντι. Πιο παθιασμένος ο ΑΠΟΕΛ, δεν έχει τις λύσεις επιθετικά μέχρι στιγμής ο Απόλλων.

Μετά το πρώτο αναγνωριστικό πεντάλεπτο ο Απόλλωνας έβαλε πίεση στον ΑΠΟΕΛ και δημιούργησε την πρώτη μεγάλη φάση με τον Παπουλή να ξεμαρκάρεται μέσα στην περιοχή όμως το πλασέ του πέρασε λίγο έξω.

Μετά το 10′ οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς και μέσα σε ένα λεπτό απείλησαν δις. Στο 12′ ο Γέφτοβιτς μπήκε στην περιοχή από αριστερά όμως ο Μολ έκανε μεγάλη απόκρουση στο πλασέ του ενώ ένα λεπτό μετά ο Ντε Βινσέντι μόνος στην περιοχή έπιασε την κεφαλιά όμως δεν βρήκε στόχο.

Μετά το 20′ ο ρυθμός έπεσε όμως στο 32ο λεπτό… «κτύπησε» ο Ντε Βινσέντι όταν μετά από σέντρα-σουτ του Γέφτοβιτς σκόραρε με κοντινή κεφαλιά για το 1-0!

Στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ο Απόλλωνας δεν κατάφερε να… απαντήσει και ο ΑΠΟΕΛ κράτησε με ευκολία το 1-0.

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις