Ντερμπάρα στο «Μεστάγια» με ΕΞΙ γκολ, νικήτρια η Βαλένθια (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Βαλένθια ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι της πόλης με τη Λεβάντε, με τα «νυχτερίδες» να κερδίζουν με 4-2.

Ματσάρα στο «Μεστάγια» με τη Βαλένθια να νικά με 4-2 τη Λεβάντε στο ντέρμπι της πόλης.

Στα 35 κιόλας δευτερόλεπτα, η Λεβάντε πίεσε ψηλά, έκλεψε στο κέντρο και ο Μοράλες πέρασε όλη την άμυνα της Βαλένθια και πλάσαρε από κοντά για το 0-1. Ωστόσο στο 11ο λεπτό ο Γκάμπριελ με κεφαλιά μετά από κόρνερ, έκανε το 1-1 και στο 17’ ακυρώθηκε γκολ του Μελέρο για χέρι. Όμως στο 36’ ο Μοράλες άδειασε με κοφτή ντρίμπλα τον αντίπαλό του και με σουτάρα έγραψε το 1-2.

Η απάντηση της Βαλένθια ήταν άμεση καθώς στο 39’ έφυγε στην κόντρα, ο Κανγκ Ιν έβγαλε κάθετα στον Μάξι Λόπες που με διαγώνιο πλασέ από κοντά έκανε το 2-2.

Στο 47ο λεπτό ο Μοράλες άγγιξε το χατ τρικ αλλά το πλασέ του έξυσε το δοκάρι του Ντομενέκ, ενώ στο  52’το σουτ του Μούσα, τράνταξε το δοκάρι της Λεβάντε.

Στο 71ο λεπτό ο Αϊτόρ έσωσε μετά από σουτ του Βαγιέχο και στο 75’ ο Τσερίσεβ σέντραρε από αριστερά, ο Λόπες άφησε για το Βαγιέχο που πήρε όμορφα την μπάλα και πλάσαρε για το 3-2.

Και μάλιστα στο 90+4’ ο Τσερίσεβ έκλεψε στο κέντρο άνοιξε αριστερά στον Γκόμες που πλάσαρε στο δοκάρι αλλά ο Βαγιέχο σε κενό τέρμα έγραψε το 4-2.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Nτομενέκ, Μανγκαλά (15’ Ντιακαμπί), Γκάμπριελ, Γκαγιά, Βας, Κοντογκμπιά, Γουέδες (70’ Βαγιέχο), Εσκέρδο (70’ Τσερίσεβ), Μούσα (84’ Σομπρίνο), Λι Κανγκ Ιν (70’ Ράσιτς), Γκόμες

ΛΕΒΑΝΤΕ: Αϊτόρ Φερνάντεθ, Ντουάρτε (84’ Πόστιγο), Μιραμόν, Κλερκ, Ρομπέρ Πιέρ, Καμπάνια, Ραντόγια (84’ Κόκε), Μοράλες, Μελέρο (77’ Ντε Φρούτος), Μπάρντι (77’ Βούκσεβιτς), Λεόν (59’ Ντάνι Γκόμεθ)

LA LIGA-1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γήπεδο: Μεστάγια

Πηγή: aek365.org

The post Ντερμπάρα στο «Μεστάγια» με ΕΞΙ γκολ, νικήτρια η Βαλένθια (ΒΙΝΤΕΟ) appeared first on Thema Sports.

Ετοιμάζουν βαλίτσες οι Κύπριοι: Οι προορισμοί που επέλεξαν για ταξίδι το Πάσχα - Τι ισχύει με τις τιμές

Ανάβουν φλας από σήμερα πέντε νέες κάμερες τροχαίας στη Λεμεσό - Δείτε σε ποια σημεία

Μεγάλη Εβδομάδα: Tα πάθη του Κυρίου, μέχρι την Σταύρωση και την Ανάσταση - Οι Ιερές ακολουθίες και τα τροπάρια