Είναι γεγονός… Η Μαρσέιγ πέρασε με 1-0 από την έδρα της Παρί την οποία νίκησε για πρώτη φορά μετά από το 2011. Χάος στο τέλος με 5 αποβολές!

Χρειάστηκαν 9 ολόκληρα χρόνια για να μπορέσει η Μαρσέιγ να πετύχει μια νίκη κόντρα στη μισητή της αντίπαλο, Παρί Σεν Ζερμέν. Την προηγούμενη φορά που τα είχε καταφέρει, ήταν στις 27 Νοεμβρίου του 2011 με τεχνικό τον Ντεσάν και σκόρερς τους Ρεμί, Αμαλφιτανό και Αγιού (3-0).

Χάος στο τέλος με πέντε αποβολές!

Στο 2ο λεπτό το σουτ του Βεράτι κόντραρε σε σώματα, ενώ στο 18’ η κεφαλιά του Νεϊμάρ πέρασε λίγο έξω. Τελικά στο 31ο λεπτό, ο Παγέτ εκτέλεσε ένα φάουλ από το κέντρο και ο Τοβέν πετάχτηκε στην πλάτη της άμυνας της Παρί και πλάσαρε για το 0-1.

Στο 57ο λεπτό ο Μανταντά έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Σαράμπια, όπως έκανε και στο 60’ μετά από σουτ του Νεϊμάρ ενώ στο 62’ και στο 63’ ακυρώθηκε από ένα γκολ σε κάθε ομάδα.

Στο 70ο λεπτό ο Νεϊμάρ έχασε μεγάλη ευκαιρία και στο 85’ ο Ντάγκμπα σέντραρε αλλά ο Σαράμπια έχασε την μπάλα για λίγο.

Στο 90+7’ υπήρξε σύρραξη με το διαιτητή να αποβάλλει τους Νεϊμάρ, Κουρζαβά, Παρέδες, Μπενεντέτο και Αμαβί!

Παρί: Ρίκο, Φλορέντζι (84’ Ντάγκμπα), Μπερνάτ (84’  Κουρζαβά), Κιμπεμπέ, Κέρερ, Αντέρ (61’ Ντράξλερ), Γκουεγέ, Βεράτι (71’ Βεράτι), Ντι Μαρία, Σαράμπια, Νεϊμάρ

Μαρσέιγ: Μανταντά, Σακάι, Άλβαρο Γκονζάλες, Αμαβί, Τσαλέτα Τσαρ, Καμαρά, Παγέτ (77’ Ράντονιτς), Τοβέν (77’ Ζερμέν), Ρονζιέ, Λόπες (69’ Στρόουτμαν), Γκουεγέ (58’ Μπενεντέτο)

LIGUE 1-3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Γήπεδο: Παρκ ντε Πρενς

Πηγή: aek365.org

The post Ξόρκισε την κατάρα η Μαρσέιγ, κέρδισε την Παρί μετά από εννιά χρόνια – «Τρελό» ματς με 5 κόκκινες! (BINTEO) appeared first on Thema Sports.

Βία στην οικογένεια, σεξουαλική κακοποίηση ανηλίκων και υποθέσεις που συγκλονίζουν - «Τα παιδιά μας και τα μάτια μας»

Ξεπέρασε το επιτρεπτό όριο η σκόνη: Ο λόγος που «προτιμά» τη χώρα μας – «Αυξομειώσεις μέχρι τη Δευτέρα»

Πράξη ανθρωπιάς από Κύπριο: Νοικιάζει αφιλοκερδώς την οικία του σε μητέρα μονογονιό 5 ανήλικων παιδιών

Νέο θρίλερ με τον φαντάρο που βρέθηκε νεκρός στη Ρω το 2018 - «Τον δολοφόνησαν»

Τατιάνα Μπλάτνικ: Οι σόλο εμφανίσεις που δεν υποψίασαν κανέναν για τον χωρισμό από τον Νικόλαο