Γκέλα για την Στουτγάρδη απέναντι στους… «τράγους» (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

Η Στουτγάρδη ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Κολωνία και έφτασε τους οκτώ πόντους. Αυτή ήταν μόλις η 2η ισοπαλία για τους «τράγους» σε πέντε αγωνιστικές.

Παρά το γεγονός πως προηγήθηκε νωρίς με τον Μανγκαλά, η Στουτγάρδη δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη που θα την έφερνε να συγκατοικεί με την Λειψία στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, αφού έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Κολωνία που απέσπασε μόλις την 2η ισοπαλία στα πρώτα πέντε ματς στην Μπουντεσλίγκα.

Μόλις στο 25ο δευτερόλεπτο ο Μανγκαλά άνοιξε το σκορ, ενώ στο 3ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία με τον Ντινταβί να κάνουν δύο τα τέρματα τους, αλλά η εκτέλεση φάουλ προσέκρουσε στο δοκάρι.

Στο 23ο λεπτό με το πέναλτι του Σεμπάστιαν Άντερσον, οι τράγοι ισοφάρισαν, ενώ οκτώ λεπτά νωρίτερα, είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς, ο Δημήτρης Λημνιός, με τον Έλληνα διεθνή να αγωνίζεται στο ματς για 75 λεπτά.

Χόφενχαϊμ-Ουνιόν Βερολίνου 21:30

The post Γκέλα για την Στουτγάρδη απέναντι στους… «τράγους» (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ) appeared first on Thema Sports.

Ανάλυση - Επίθεση Ισραήλ: Τι να περιμένουμε μετά το χτύπημα - Το Ιράν ενεργοποίησε συστήματα αεράμυνας

Στη Μέση Ανατολή και στις σχέσεις Ισραήλ και Ιράν είναι στραμμένα τα βλέμματα της διεθνούς κοινότητας για ακόμη μία φορά μετά το χτύπημα στο έδαφος της Τεχεράνης που αποδίδεται στο Τελ Αβίβ.