Με άνεση, η Σέλτικ νίκησε 3-0 στην έδρα της Χάμιλτον για την 20η αγωνιστική της Scottish Premier και μείωσε στο -16 στη δεύτερη θέση από την πρωτοπόρο και «αιώνια» αντίπαλο, Ρέιντζερς.

Η Σέλτικ νίκησε άνετα στο δεύτερο ημίχρονο 3-0 στην έδρα της προτελευταίας Χάμιλτον για την 20ή αγωνιστική της Scottish Premier και μείωσε ξανά στο -16 από τη δεύτερη θέση την πρωτοπόρο Ρέιντζερς, έχοντας και τρία χρωστούμενα ματς, που ίσως τη βοηθήσουν να μειώσει στο -7 από την «αιώνια» αντίπαλο.

Οι «καθολικοί» «ξύπνησαν» στο δεύτερο ημίχρονο και σκόραραν με τους Εντουάρ με πέναλτι στο 49’, Γκρίφιθς στο 54’ και Τέρνμπουλ στο 74’.

Συνοπτικά η 20η αγωνιστική

Σάββατο (26/12)
Ρέιντζερς-Χιμπέρνιαν 1-0
(33’ Χάτζι)

Αμπερντίν-Σεντ Τζόνστον 2-1
(45′ πεν. Κοσγκρόουβ, 54′ Τέιλορ-38′ Γκόρντον)

Νταντί Γιουνάιτεντ-Μάδεργουελ 1-1
(90′ Κλαρκ-9′ Ουάτ)

Χάμιλτον-Σέλτικ 0-3
(49′ πεν. Εντουάρ, 54′ Γκρίφιθς, 74′ Τερνμπουλ)

Κιλμάρνοκ-Λίβινγκστον 1-2
(48′ πεν. Μπερκ-51′ Εμάνουελ-Τόμας, 90′ Ρόμπινσον)

Μάδεργουελ-Κιλμάρνοκ

The post Τριάρα η Σέλτικ και ξανά στο… -16 από την «αιώνια» αντίπαλο της (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ) appeared first on Thema Sports.

Μας τα... χαλάει ο καιρός - Σε ισχύ κίτρινη προειδοποίηση για ισχυρές καταιγίδες και χαλάζι

Ζίζυρος, σακκουλλοδρομίες και άλλα 10 παραδοσιακά παιχνίδια του Πάσχα στην Κύπρο - Διατηρούνται αναλλοίωτα στο πέρασμα του χρόνου

Γρίπη των πτηνών και σε… αγελάδες: Πώς και πότε μεταδίδεται στον άνθρωπο - Απαντά στο «Τ» ο Δρ. Καραγιάννης

Επεισοδιακή νύχτα στη Λεμεσό - Έκαψαν περιπολικό και επιτέθηκαν σε αστυνομικούς

Υπ.Μεταφορών στο «T»: Η Τοπική Αυτοδιοίκηση θα λειτουργήσει σύστημα καμερών για παράνομη στάθμευση - Οι λεπτομέρειες

Ιωάννα Τούνη: Δείχνει στους ακολούθους της τις εξωτικές διακοπές της - Δείτε φωτογραφίες

Στις φλόγες κατοικία στη Λεμεσό το βράδυ της Ανάστασης - Έτρεχε η Πυροσβεσιτκή -Δείτε βίντεο

Στις φλόγες τυλίχθηκε κατοικία στην περιοχή της Γερμασόγειας, το βράδυ του Σαββάτου (4/5).