Ο Γενικός Έφορος Εκλογής, με ανακοίνωση του, υπενθυμίζει ότι τα εκλογικά βιβλιάρια των νέων εκλογέων, που υπέβαλαν αίτηση για εγγραφή στα πλαίσια του συμπληρωματικού εκλογικού καταλόγου της 27ης Δεκεμβρίου 2022, έχουν διαβιβαστεί στους Κοινοτάρχες των Κοινοτήτων και Ενοριών, για παραλαβή από τους εκλογείς ή τους οικείους τους.
Τα εκλογικά βιβλιάρια θα βρίσκονται στην κατοχή των Κοινοταρχών μέχρι και την Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου 2023. Όσοι αμελήσουν να ζητήσουν έγκαιρα τα εκλογικά τους βιβλιάρια, θα μπορούν να αποταθούν ακόμα και την ημέρα των εκλογών, στα Γραφεία των οικείων Επάρχων, για παραλαβή τους.
Υπενθυμίζεται, ότι για να μπορέσει κάποιος να ψηφίσει στις επερχόμενες Προεδρικές Εκλογές, θα πρέπει να είναι εγγεγραμμένος στον εκλογικό κατάλογο και να παρουσιάσει στο εκλογικό κέντρο, είτε το εκλογικό βιβλιάριο, είτε το δελτίο ταυτότητάς του.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις