Αναφορικά με τη θανατηφόρα οδική σύγκρουση που σημειώθηκε τα ξημερώματα χθες Δευτέρα 8 Απριλίου, στο δρόμο Λευκωσίας – Παλαιχωρίου, διενεργήθηκε σήμερα η νενομισμένη νεκροτομή επί της σορού του θύματος από τους ιατροδικαστές Αγγελική Παπέττα και Ορθόδοξο Ορθοδόξου, όπου διαπιστώθηκε, ότι ο θάνατος του προήλθε από βαρύτατη κρανιοεγκεφαλική κάκωση και πολλαπλές κακώσεις σώματος και ζωτικών οργάνων λόγω του τροχαίου.
Όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση της Αστυνομίας, μετά από επιστημονικές εξετάσεις που έγιναν, ταυτοποιήθηκε ότι η σορός ανήκει στον Αλέξανδρο Κασιουλή, 17 ετών, από τη Λευκωσία.
Στο πλαίσιο διερεύνησης της θανατηφόρας οδικής σύγκρουσης, καλούμε εκ νέου, οποιοδήποτε πρόσωπο ενδεχομένως γνωρίζει οτιδήποτε που αφορά στις συνθήκες πρόκλησής της, να επικοινωνήσει με την Τροχαία Λευκωσίας, στα τηλέφωνα 22802023/ 22802086/22802075 ή με τη Γραμμή του Πολίτη 1460.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ:
• «Έσβησε» κατάδικος των Κεντρικών Φυλακών - Εν αναμονή της νεκροτομής επί της σορού του
• Ανείπωτη θλίψη - «Έφυγε» η μικρή Έλενα Νικολάου - Η συγκινητική παράκληση της οικογένειας
• Συγκινεί η Ιλάειρα Ζήση: Η φωτογραφία της κόρης της και το μήνυμα όλο νόημα
Ακολουθήστε το Tothemaonline.com στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις