Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Η Ένωση νίκησε στο Παραλίμνι την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών με 3-1 και οδηγεί σταθερά την κούρσα του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Πρωταγωνιστής ο αρχηγός της ομάδας Γιώργος Κολοκούδια που πέτυχε και τα τρία τέρματα (23′, 69′, 87′)και έφτασε στα δεκαοκτώ. Για την Καρμιώτισσα σκόραρε στο 40ο λεπτό ο Ανδρέας Νεοφύτου.

Η Αναγέννηση Δερύνειας νίκησε στις καθυστερήσεις την Ομόνοια Αραδίππου με 1-0 από γκολ του Stepcic, νικηφόρα προχώρησε νικηφόρα και ο Οθέλλος Αθηαίνου (2-0 την ΑΕΖ) και παρακολουθούν από κοντά την κορυφή.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη (3-0 την ΠΑΕΕΚ) για την Ξυλοτύμπου στην κάτω ζώνη της βαθμολογίας και ξεπέρασε το ΘΟΪ Λακατάμιας, που ηττήθηκε χθες με 2-1 από τον Εθνικό Άσσιας.

Ο απολογισμός της 23ης αγωνιστικής – πατώντας το αποτέλεσμα εμφανίζεται το φύλλο αγώνα: