ΟΜΑΔΑΡΑ η ασταμάτητη Σίτι: Έβαλε έξι γκολ και έφτιαξε… 32 ευκαιρίες! – ΒΙΝΤΕΟ

Δημιουργώντας… 32 ευκαιρίες για γκολ, η Μάντσεστερ Σίτι «ισοπέδωσε» τη Χάντερσφιλντ, την οποία κέρδισε με 6-1, με τον Αγουέρο να σκοράρει… εις τριπλούν!

Η Μάντσεστερ Σίτι συνέχισε με εμφατικό τρόπο την υπεράσπιση του «στέμματος» της στην Premier League, καθώς με μπροστάρη τον Σέρχιο Αγουέρο που έκανε χατ τρικ, νίκησε με το… ευρύ 6-1 τη Χάντερσφιλντ στο «Etihad Stadium», για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, που κέρδισε με 2-0 την Άρσεναλ στο εναρκτήριο ματς της σεζόν, δεν έχασε ούτε έναν αγώνα πέρυσι στο γήπεδό της και η επικράτησή της απέναντι στους «τεριέ» δεν τέθηκε… ποτέ υπό αμφισβήτηση, όπως μαρτυρούν και οι… 32 προσπάθειες για γκολ!

Η Χάντερσφιλντ άντεξε ουσιαστικά για 25’, μέχρι, δηλαδή, ο Έντερσον να βρει με βολέ τον Αγουέρο κι εκείνος να νικήσει τον Χάμερ με ωραίο «μυτάκι» για το 1-0. Ο Γκαμπριέλ Χεσούς έκανε το 2-0, έξι λεπτά αργότερα, μέσα από την περιοχή, προτού ξανά ο Αγουέρο εκμεταλλευτεί το λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα, για το 3-0, στο 35ο λεπτό.

Ο Γιον Γκόρεντς-Στάνκοβιτς έδωσε ένα… ψήγμα ελπίδας στους φιλοξενούμενους, δύο λεπτά πριν την ανάπαυλα, μειώνοντας σε 3-1, μετά από προσπάθεια του Μουνιέ, ωστόσο με το.. καλημέρα στην επανάληψη ο Νταβίντ Σίλβα έκανε με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ το 4-1 υπέρ των γηπεδούχων…

Ο Αγουέρο «σφράγισε» το χατ τρικ του , σπρώχνοντας τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα από τη σέντρα του Μπεντζαμίν Μεντί στο 75’, προτού έρθει το αυτογκόλ του Τέρενς Κονγκολό και διαμορφώσει το τελικό 6-1.

Η Μάντσεστερ Σίτι φιγουράρει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με δύο νίκες σε ισάριθμα ματς και οκτώ γκολ στο ενεργητικό της, ενώ έχει δεχτεί μόνο ένα, την ώρα που η Χάντερσφιλντ παραμένει στα… χαμηλά χωρίς βαθμό.

Μαρίνα Λεμεσού: Επιχείρησαν να φύγουν από το parking χωρίς να πληρώσουν - Πρόταξαν μαχαίρι σε αστυνομικούς

Επεισόδια έξω από ΑΔΕ Λεμεσού: Αύριο η απόφαση για τους 10 που συνελήφθησαν - Τα αδικήματα που τους βαραίνουν

Η κροτίδα που στιγμάτισε τη ζωή του Κώστα: «Άνοιξα τα μάτια μου και έλειπαν τρία δάχτυλα» - Συγκλονιστικές εικόνες

Συμπλοκή νεαρών στη Λευκωσία: Χειροπέδες σε 18χρονο - Στην κατοχή του μαχαίρια και ναρκωτικά - Ανήλικος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο

Πάσχα: Αναλυτικά το εορταστικό ωράριο καταστημάτων - Πότε θα είναι ανοιχτά και πότε κλειστά

Ιωάννα Τούνη: Ο προβληματισμός που μοιράστηκε με τους διαδικτυακούς της φίλους – «Δεν ξέρω τι πάει λάθος»