Ανάσα με ανατροπή για Μπελενένσες

Το εμπόδιο της ουραγού Άβες ξεπέρασε η Μπελενένσες που επικράτησε με 3-2 και ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη.

Με ανατροπή, πήρε βαθμολογική ανάσα η Μπελενέσες που επικράτησε στην έδρα της με 3-2 της ουραγού Άβες. Οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να προηγηθούν δύο φορές στο ματς αλλά δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το προβάδισμα και να πάρουν τη δεύτερη νίκη τους στη Liga NOS.

Στο 1ο λεπτό ο Τζούνιορ έκανε το 0-1, αλλά η απάντηση ήταν άμεση από τον Λίσα που ισοφάρισε σε 1-1 στο 6ο λεπτό. Ο Τζούνιορ χτύπησε ξανά στο 40ο λεπτό, αλλά και πάλι ο Λίσα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έφερε το ματς στα ίσα με το 2-2.

Η Μπελενένσες πήρε το τρίποντο με αυτογκόλ του Μέρεμιτς στο 66ο λεπτό.

Ισόπαλες δίχως τέρματα ήρθαν Σετουμπάλ και Μαρίτιμο που κόλλησαν στο 0-0.