Αλλαγμένη αλλά ΑΝΩΤΕΡΗ η Ομόνοια, πάει άνετα στα προημιτελικά του Κυπέλλου!

Δεν δυσκολεύτηκε ούτε και στο δεύτερο παιχνίδι με τον Ερμή η Ομόνοια και επικράτησε με 3-0 (Ματ 15′, 37′ και Μίκου 53′). Συνολικό σκορ στα δύο ματς 8-0 για το τριφύλλι, που πήρε εύκολα το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Η Ομόνοια μπορεί να κατέβηκε με αρκετές αλλαγές κόντρα στον Ερμή όμως είχε τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή και στο ημίχρονο προηγήθηκε με 2-0. Πρώτα στο 15ο λεπτό ένα λάθος στην άμυνα του Ερμή έδωσε την ευκαιρία στον Ντάρμπισαιαρ να ανοίξει το σκορ με κοντινό πλασέ.

Στο 36ο λεπτό οι πράσινοι κέρδισαν πέναλτι και ο Άγγλος φορ στο 37′ πέτυχε και δεύτερο γκολ από την άσπρη βούλα.

Με την έναρξη της επανάληψης η Ομόνοια μπήκε δυνατά και έχασε δύο ευκαιρίες από τα πρώτα δύο λεπτά με Εζρά και Μίκου. Τελικά στο 53′ ο Βενεζουελάνος φορ έγραψε το 3-0 με κοντινό πλασέ.

Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης ο Ερμής προσπάθησε για ένα γκολ όμως δεν τα κατάφερε ενώ η Ομόνοια είχε ένα δοκάρι με Μίκου στο 63′.

Ομόνοια: Κυριακίδης, Χούμποτσαν, Λούφτνερ, Μαυρίας (61΄ Περέιρα), Μανρίκε, Κούσουλος, Τζιωνής, Χριστοφή, Μικού, Εζρά (61΄ Χαραλάμπους), Ντάρμπισαϊαρ (61΄ Κακουλλής)

Ερμής: Αλ.Αντωνίου, Γαβριήλ, Μαρλόν, Μπουλά, Κυριάκου, Κύπρου, Λοιζίδης, Παπαθανασίου (68΄ Μπέλα), Ε.Αντωνίου (68΄ Γεωργίου). Ντεβέσα (72΄ Καϊσερλίδης), Ούρλιχ