Ματς με τρομερό φινάλε και τέσσερα γκολ στο Τσίρειο!

Σε ένα ματς θρίλερ με τρομερό φινάλε, στο Τσίρειο, Άρης και Αναγέννηση Δερύνειας έμειναν στο 2-2 με στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της δεύτερης αγωνιστικής της β’ κατηγορίας. Προηγήθηκε με 2-0 η ομάδα του Μιχαλάκη Στυλιανού, βρήκε τις απαντήσεις στο β’ μέρος αυτή του Λιάσου Λουκά.

Ο Ευσταθίου άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 23’ με πλασέ έπειτα από σέντρα του Θεράποντος , ενώ στο 36’ ο Σιόν Ιωάννου με κεφαλιά έγραψε το 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Λιάσου Λουκά αντέδρασε και με δύο γκολ σε πέντε λεπτά έφερε το ματς στα ίσα. Στο 75’ ο Δημητρίου από κοντά μείωσε σε 1-2 ενώ στο 80’ ο Μπαρμπαρό πλάσαρε ιδανικά τον Δημιζά διαμορφώνοντας το τελικό 2-2, σε ένα ματς με τρομερό φινάλε.

Άρης (Λουκά): Λοΐζου, Παστελλής (46′ Ανδρέου), Λόπες, Σταύρου (46′ Μοδέστου), Μπράουν, Σικόρσκι, Μπαρμπαρό, Νασιμέντο, Δημητρίου, Νταμάχου (46′ Μαμμίδης), Ματθαίου

Στον πάγκο: Σωφρονίου, Παχίπης, Χαραλάμπους, Λυσάνδρου, Κυριάκου, Κκώστης

Αναγέννηση (Στυλιανού): Δημιζάς, Θεράποντος, Ντιατά (85′ Μαχάττου), Κουλλούρης (79′ Χρίστου), Ευσταθίου (90+4′ Χριστοδούλου), Βλασόπουλος, Α. Ιωάννου, Γουέσλεμ, Χαραλάμπους, Τόσκας, Σ. Ιωάννου

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

90+4′ Χριστοδούλου μέσα, έξω ο Ευσταθίου.

80′ ΓΚΟΛ 2-2. Ο Μπαρμπαρό τελείωσε ιδανικά τη φάση μετά την κάθετη πάσα του Ματθαίου και ισοφαρίζει.

85′ Μαχάττου αντί Ντιατά.

75′ ΓΚΟΛ 1-2. Ο Δημητρίου σκοράρει και μειώνει.

-79′ Αλλαγή για την Αναγέννηση, μέσα ο Χρίστου έξω ο Κουλλούρης.

46′ Τριπλή αλλαγή για τον Άρη. Έξω οι Σταύρου, Νταμάχου και Παστελλής, μέσα οι Μοδέστου, Μαμμίδης και Ανδρέου.

ΕΝΑΡΞΗ Β’ ΜΕΡΟΥΣ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

36′ ΓΚΟΛ 0-2. Ο Αντώνης Στυλιανού εκτέλεσε το κόρνερ και με κεφαλιά ο Σιόν Στυλιανού έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

23′ ΓΚΟΛ 0-1. Σέντρα του Θεράποντος στον Ευσταθίου ο οποίος με πλασέ άνοιξε το σκορ.

14′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θεράποντος η μπάλα κτυπά στο οριζόντιο δοκάρι.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ.

The post Ματς με τρομερό φινάλε και τέσσερα γκολ στο Τσίρειο! appeared first on Thema Sports.

Μας τα... χαλάει ο καιρός - Σε ισχύ κίτρινη προειδοποίηση για ισχυρές καταιγίδες και χαλάζι

Ζίζυρος, σακκουλλοδρομίες και άλλα 10 παραδοσιακά παιχνίδια του Πάσχα στην Κύπρο - Διατηρούνται αναλλοίωτα στο πέρασμα του χρόνου

Γρίπη των πτηνών και σε… αγελάδες: Πώς και πότε μεταδίδεται στον άνθρωπο - Απαντά στο «Τ» ο Δρ. Καραγιάννης

Επεισοδιακή νύχτα στη Λεμεσό - Έκαψαν περιπολικό και επιτέθηκαν σε αστυνομικούς

Υπ.Μεταφορών στο «T»: Η Τοπική Αυτοδιοίκηση θα λειτουργήσει σύστημα καμερών για παράνομη στάθμευση - Οι λεπτομέρειες

Ιωάννα Τούνη: Δείχνει στους ακολούθους της τις εξωτικές διακοπές της - Δείτε φωτογραφίες

«Βράζει» η Αστυνομία μετά την επίθεση 100 κουκουλοφόρων - Συστάθηκε ειδικό κλιμάκιο, ψάχνουν τους δράστες

Σε εξέλιξη βρίσκονται οι έρευνες της Αστυνομίας για τον εντοπισμό των ατόμων που χθες βράδυ επιτέθηκαν σε μέλη της Αστυνομίας και προκάλεσαν ζημιές σε περιπολικά, στην περιοχή του Ύψωνα Λεμεσού. Σε δηλώσεις τους ο εκπρόσωπος Τύπου της αστυνομίας Λεμεσού Λευτέρης Κυριάκου, ανέφερε ότι έχει συσταθεί κλιμάκιο, το οποίο αξιολογεί τεκμήρια και μαρτυρίες.