Google Play Store Apple Store
World News Media Themasports Socialista lifenewscy ARJ Radio

ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΕΣ 2021: 144 υποψήφιοι για τις 12 έδρες της επ. ΛΕΜΕΣΟΥ- Όλα τα ονόματα

12.05.2021
19:08
Πολιτική

Σε καλυμμένο χώρο στάθμευσης της Επαρχιακής Διοίκησης Λεμεσού πραγματοποιήθηκε σήμερα η διαδικασία υποβολής υποψηφιοτήτων για την εκλογική περιφέρεια Λεμεσού, με συνολικά 141 πρόσωπα να υποβάλλουν υποψηφιότητα, τα 138 από 15 κομματικούς συνδυασμούς και τρία ως μεμονωμένοι υποψήφιοι.


 Η όλη διαδικασία κύλησε ομαλά, δήλωσε ο έφορος εκλογής της εκλογικής περιφέρειας Λεμεσού, Έπαρχος Μάριος Αλεξάνδρου, προσθέτοντας ότι  «έχουν ληφθεί όλα τα προστατευτικά μέτρα, με διαχωριστικά plexiglass, αντισηπτικά και μάσκες για άπαντες, ενώ δεν έχει προκύψει το παραμικρό πρόβλημα».
 
Οι πρώτες υποψηφιότητες υποβλήθηκαν από την «Αλλαγή Γενιάς», ενώ ακολούθησαν, το Κίνημα «Αλληλεγγύη», η «Αμμόχωστος για την Κύπρο», το ΑΚΕΛ, το Κίνημα «Αφύπνιση 2020», η Δημοκρατική Παράταξη, το Δημοκρατικό Κόμμα, ο Δημοκρατικός Συναγερμός, το Κίνημα Σοσιαλδημοκρατών ΕΔΕΚ, οι  «Ενεργοί Πολίτες – Κίνημα Ενωμένων Κυπρίων Κυνηγών, το ΕΛΑΜ, το Κίνημα Οικολόγων – Συνεργασία Πολιτών, το Κόμμα για τα Ζώα Κύπρου, ο Πατριωτικός Συνασπισμός και η «Πνοή Λαού». Γύρω στο μεσημέρι κατατέθηκαν οι μεμονωμένες υποψηφιότητες του Ευάγγελου Πουργουρίδη, Χριστόδουλου Χριστοδούλου και Φοίβου Σπάρου.

 

 

ΟΝΟΜΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ                            ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ

 

ΑΚΕΛ (ΑΝΟΡΘΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ          1. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Γεώργιος

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΛΑΟΥ)                       2. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Ράνια

                                                             3. ΓΙΑΝΝΑΚΑΣ Πέτρος

                                                             4. ΖΕΜΕΝΙΔΗΣ Αυξέντης

                                                             5. ΙΩΑΝΝΟΥ Αργεντούλα

                                                             6. ΚΑΥΚΑΛΙΑΣ Αντρέας

                                                             7. ΚΛΕΑΝΘΟΥΣ Πέτρος

                                                             8. ΚΩΣΤΑ Κώστας

                                                             9. ΛΑΡΚΟΥ Παναγιώτης

                                                            10. ΝΙΚΟΛΑΟΥ Μαρίνα

                                                            11. ΠΑΥΛΙΔΗΣ Μιχάλης

                                                             12. ΣΥΛΙΚΙΩΤΗΣ Νεοκλής

 

ΑΛΛΑΓΗ ΓΕΝΙΑΣ                                1. ΒΡΥΩΝΙΔΗΣ Σπύρος

                                                             2. ΓΙΑΣΕΜΙΔΟΥ Ελένη

                                                             3. ΕΥΡΙΠΙΔΟΥ Ράνια

                                                             4. ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ Πάνος

                                                             5. ΚΥΡΙΑΚΟΥ Βάσος

                                                             6. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Χάρης

                                                             7. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Γεώργιος

                                                             8. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Φάνη

                                                             9. ΠΑΠΑΣΟΦΟΚΛΗ Κυριακή (Κούλλα)

                                                            10. ΡΟΥΣΣΟΣ Μάριος

 

ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ                                    1. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ Όμηρος

                                                             2. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Γεώργιος

                                                             3. ΓΚΑΥ Φράνσις Νεκτάριος

                                                             4. ΜΙΧΑΗΛ Άννα

                                                             5. ΜΠΑΡΡΗΣ Κυριάκος

                                                             6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γεώργιος

                                                             7. ΤΣΙΤΣΗΣ Γιάννης

                                                             8. ΤΤΟΠΠΟΥΖΗΣ Πρόδρομος

                                                             9. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Μιχάλης

                                                             10. ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΤΣΙΟΠΠΗΣ Χριστάκης

                                                             11. ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΗ Γάατα

                                                             12. ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ Ηρόδοτος

 

ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ                 1. ΜΑΡΝΕΡΟΥ Ερμιόνη (Έρμα)

ΚΥΠΡΟ                                             2. ΣΕΡΓΙΔΗΣ Κρίστης

                                                         3. ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΠΑΠΑ Πολυξένη (Ξένια)

 

ΑΦΥΠΝΙΣΗ -2020-                           1. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Θανάσης (Νάσος)

                                                          2. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Ιωάννης (Γιάννης)

                                                          3. ΓΙΑΛΛΟΥΡΙΔΗΣ Σταύρος

                                                          4. ΚΟΥΜΗΣ Μιχάλης

                                                          5. ΚΟΥΤΡΟΥΚΙΔΗΣ Λούκας (Λούης)

                                                           6. ΜΗΝΑΣ Πέτρος

 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ                                  1. ΚΑΡΟΓΙΑΝ Μάριος

ΠΑΡΑΤΑΞΗ                                           2. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Πάνος

                                                             3. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Στέφανη

                                                             4. ΒΟΤΣΗΣ Άγγελος

                                                             5. ΓΕΩΡΓΙΟΥ – ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ Λένια

                                                             6. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΚΑΛΟΠΑΙΔΗ Μαρίλια

                                                             7. ΘΕΟΔΟΤΟΥ Μάριος

                                                             8. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Αντώνης

                                                             9. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Βύρωνας

                                                            10. ΠΛΙΣΣ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Άννα

                                                            11. ΦΙΛΙΠΠΟΥ Πέτρος

                                                            12. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Χρίστος

 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ                                  1. ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ Βανέσσα

ΚΟΜΜΑ                                                2. ΛΕΩΝΙΔΟΥ Πανίκος

                                                             3. ΜΑΚΑΡΙΟΥ Γιώργος

                                                            4. ΜΑΚΡΙΔΗΣ Γρηγόρης

                                                             5. ΜΥΛΩΝΑΣ Παύλος

                                                             6. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Ντίνος

                                                             7. ΟΡΦΑΝΟΣ Μάριος

                                                             8. ΣΑΒΒΑ Σώτος

                                                             9. ΣΤΑΔΙΩΤΗΣ Μάριος

                                                           10. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ Νεόφυτος

                                                           11. ΧΑΤΖΗΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ Στέλιος

                                                            12. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Άνθια

 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ                                 1. ΑΓΑΘΟΚΛΕΟΥΣ Ηρακλής

ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ                                     2. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Μιχάλης

                                                             3. ΔΙΟΓΕΝΟΥΣ Γιώργος

                                                             4. ΔΙΠΛΑΡΟΣ Ευθύμιος

                                                             5. ΙΟΡΔΑΝΟΥ Ονησίφορος

                                                             6. ΚΑΡΑΜΑΝΙΔΗΣ Κλεάνθης

                                                             7. ΚΥΠΡΙΑΝΟΥ Ανδρέας

                                                             8. ΣΠΥΡΟΥ Νίκος

                                                             9. ΣΤΑΥΡΟΥ Ελένη

                                                            10. ΣΥΚΑΣ Νίκος

                                                            11. ΤΣΙΡΙΔΟΥ Φωτεινή

                                                            12. ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗ – ΓΛΥΚΗ Μαρίνα

 

ΕΘΝΙΚΟ ΛΑΪΚΟ                                   1. ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ Φοίβος

ΜΕΤΩΠΟ                                              2. ΑΝΔΡΕΟΥ Ανδρέας

                                                             3. ΑΝΩΓΥΡΙΑΤΗΣ Πόλυς

                                                             4. ΔΙΟΜΗΔΟΥΣ Διομήδης (Μίμης)

                                                             5. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ Ανδρέας

                                                             6. ΚΟΛΙΟΥ Μαρία

                                                             7. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ Νίκος

                                                             8. ΝΙΚΟΛΑΟΥ Παναγιώτης

                                                             9. ΣΑΒΒΙΔΗΣ Πάρις

                                                            10. ΣΟΥΓΛΗΣ Δημήτρης

                                                            11. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ Μάριος

                                                            12. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ Νίκος

 

ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ -                         1. ΑΡΙΣΤΕΙΔΟΥ Άριστος

ΚΙΝΗΜΑ ΕΝΩΜΕΝΩΝ                        2. ΓΕΩΡΓΙΟΥ Ελευθέριος (Λευτέρης)

ΚΥΠΡΙΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ                          3. ΓΙΑΣΕΜΗ Αντωνάκης

                                                             4. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Αλέξης

                                                             5. ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ Κωνσταντίνος

                                                             6. ΜΑΚΡΥΓΙΩΡΓΗΣ Γεώργιος

                                                             7. ΟΝΗΣΙΦΟΡΟΥ Πάρις

                                                             8. ΠΑΠΑΛΕΟΝΤΙΟΥ Χρυσούλλα (Χρύσια)

                                                             9. ΣΑΒΒΑ Νάταλη

                                                            10. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ Αλέξης

                                                                                                                                                 

ΚΙΝΗΜΑ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ -                 1. ΔΕΥΤΕΡΑΣ Νικόλας

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ                2. ΕΥΛΑΒΗ Ανδρέας

                                                       3. ΚΟΥΡΡΗΣ Κυριάκος

                                                      4. ΛΑΚΚΟΤΡΥΠΗΣ Στέλιος

                                                       5. ΝΙΚΟΛΑΟΥ Νεοφυτούλα (Φυτούλα)

                                                      6. ΟΝΟΥΦΡΙΟΥ – ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Φρύνη

                                                       7. ΟΡΟΥΝΤΙΩΤΗΣ Κωνσταντίνος

                                                       8. ΠΑΠΑΔΟΥΡΗΣ Σταύρος

                                                       9. ΠΑΠΗΣ Άλκης

                                                      10. ΠΙΕΡΙΔΟΥ Μόνικα

                                                      11. ΠΙΤΤΑΚΑΡΑΣ Πάρης

                                                      12. ΧΑΓΟΥΙΛΑ Έτμοντ

 

ΚΙΝΗΜΑ                                            1. ΣΙΖΟΠΟΥΛΟΣ Μαρίνος

ΣΟΣΙΑΛΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ                     2. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Χρυσοβαλάντης (Βαλεντίνος)

ΕΔΕΚ                                                 3. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Γιώργος

                                                             4. ΙΑΚΩΒΟΥ Χριστάκης (Χρήστος)

                                                             5. ΚΟΜΠΟΣ Αδάμος

                                                             6. ΛΥΣΑΝΔΡΟΥ Λύσανδρος

                                                             7. ΣΚΑΝΔΑΛΗ Γεωργία (Γιούλα)

                                                             8. ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗ Ερμούλα

                                                             9. ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ Στέλιος

                                                            10. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ Ιωάννης

                                                            11. ΦΩΤΙΟΥ Γιώργος

                                                            12. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ Πάμπος

 

ΚΟΜΜΑ                                             1. ΑΔΑΜΟΥ Κυριάκος

ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ ΚΥΠΡΟΥ                         2. ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΥ Χέλεν

                                                            3. ΕΛΛΗΣ Άντονυ

                                                            4. ΚΛΗΜΙΔΟΥ Νικόλ

                                                            5. ΝΕΟΦΥΤΟΥ Νεόφυτος

                                                            6. ΣΤΥΛΛΑΣ Στυλιανός

 

ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ                                    1. ΜΟΧΣΕΝΙ Ερφάν

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ                                   2. ΠΑΠΑΦΙΓΓΟΣ Ανδρέας

                                                             3. ΠΕΡΑΤΙΚΟΣ Νικόλας

                                                             

ΠΝΟΗ ΛΑΟΥ                                      1. ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΥ Γιώργος

                                                            2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Κωνσταντίνος (Ντίνος)

                                                             3. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Πέτρος

                                                             4. ΤΣΟΚΑΛΑ Ελένη

 

ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ                                ΠΟΥΡΓΟΥΡΙΔΗΣ Ευάγγελος

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ

 

ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ                                ΣΠΑΡΟΣ Φοίβος

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ

 

ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ                                ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Χριστόδουλος

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ